Mieszkanie i biuro na 37 metrach kwadratowych!

Czy można pomieścić mieszkanie i biuro na 37 metrach kwadratowych? Projektantom z pracowni mode:lina sztuka ta udała się!

Już podczas pierwszej wizyty w nowym mieszkaniu Maciej Kawecki, właściciel studia Brandburg, wiedział, że właśnie znalazł swoje miejsce do zamieszkania, pracy i do życia. Jego aranżację zlecił zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina. Zadanie nie było łatwe. Projektanci stanęli przed wyzwaniem stworzenia wielofunkcyjnej przestrzeni studia designu oraz mieszkania na zaledwie 37 m kw. powierzchni… a do tego trzeba było jeszcze pamiętać o pokoju-kryjówce dla 6-letniego syna!

W swej głównej funkcji mieszkanie miało być atrakcyjnym miejscem do spotkań biznesowych oraz funkcjonalną przestrzenią do wielogodzinnej pracy kreatywnej i warsztatowej, równocześnie jednak posiadać wszystkie funkcje wygodnego mieszkania, ale co najważniejsze, być bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla dziecka.

GIF01

GIF03

Charakterystyczny box zbudowany z płyt OSB stał się idealną odpowiedzią na te potrzeby. Przestrzeń konstrukcji z płyt to jednocześnie kuchnia, wygodna sypialnia, gabinet oraz sprytnie schowana dziecięca kryjówka. Za mobilnym regałem na kółkach kryje się tajemna „baza” z zabawkami i skarbami „małego pirata”. Już samo wysuwanie regału to nie lada frajda!

Duża ściana warsztatowa zapewnia odpowiednią przestrzeń do pracy z klientami. Znalazło się tam również miejsce na powieszenie ukochanego roweru Macieja w kolorystyce frmowej jego marki.

Za projekt odpowiadali: Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin. Więcej na: www.modelina-architekci.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Slab House: Dom dla fanów nowoczesnej architektury i… klocków LEGO

Slab House

Suchy Las | 27 listopada 2020

Dom dla fanów klocków LEGO od pracowni mode:lina