Meble do miasta

wilkowice | jarda ruszczyc

29 października 2014 | Design | Rzeczy |

Kolekcja City Alphabet to meble które mają coś do powiedzenia. I to w sensie dosłownym. Składają się z modułów, z których mogą powstać wszystkie litery alfabetu.

Kolekcję mebli do przestrzeni publicznej zaprojektowali Piotr Wełniak, Michał Bartkowiak oraz Andrzej Stróżyk. Całość składa się z 13 modułów pozwalających na stworzenie wszystkich liter alfabetu. To właśnie z nich może powstać oryginalna strefa relaksu dla przechodniów w parkach i nie tylko. – Lekkość i wielozadaniowość formy zapewnia tej kolekcji pewien rodzaj wyjątkowej uniwersalności, która wpisze się i sprawdzi bezbłędnie w każdym otoczeniu. Umożliwia też dowolne przestawianie i zmianę koncepcji literek. Dzięki temu, każdego dnia nasza przestrzeń może do nas przemawiać w inny sposób. Nie ma też ograniczeń w gamie kolorów, każdy znak może mieć inną barwę, a zatem inny charakter – przyznają projektanci.

Kolekcję City Alphabet produkuje polska marka Astrini Design. W jej ofercie znajdziemy również kolekcję Due, przygotowaną przez Dorotę Koziarę. – DUE zaprasza do rozmowy, do refleksji, do kontaktu. Idealne do każdej przestrzeni, placu zatopionego w zabytkach, zapierającego dech w piersiach holu budynku ambasady, czy miejskiego parku, w którym śmiech dzieci i śpiew ptaków wywołują mimowolny uśmiech – przyznaje producent.

Meble wykonano z  laminatu poliestrowo szklanego, produkowanego na ekologicznych surowcach według autorskiej technologii producenta.

Więcej: www.astrini-design.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: