Meble dla seniorów nie muszą być brzydkie i kojarzyć się ze szpitalem

Meble dla seniorów nie muszą być brzydkie i kojarzyć się ze szpitalem. Udowadnia to czeska marka Ton, która wprowadza właśnie na rynek kolekcję Santiago II zaprojektowaną przez René Šulc.

Kolekcja Santiago II to kompleksowy program do profesjonalnej lub domowej opieki nad osobami o ograniczonej sprawności ruchowej. Powstała w oparciu o intensywne, roczne badania przeprowadzone wśród seniorów i ich opiekunów. W jej skład wchodzą fotele wypoczynkowe, rozkładany fotel z elektryczną regulacją, fotele i stół do jadalni.

Kolekcja została zaprojektowana tak, aby nie wywoływać niekorzystnych skojarzeń z meblami szpitalnymi, tworzy raczej atmosferę domowego wnętrza. Ponadto krzesła i akcesoria spełniają szereg ergonomicznych funkcji, które zapewniają nie tylko wygodne siedzenie, ale także stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Solidna konstrukcja siedzisk z litego drewna bukowego sprawia, że meble Santiago II są stabilnym elementem w każdym pomieszczeniu. Przedłużone podłokietniki zapewniają wystarczające wsparcie podczas siadania i wstawania. Poruszanie się wokół siedzisk ułatwia poręcz biegnąca wokół oparcia.

Stół do jadalni ma klarowny i przemyślany wzór. Nie ma oskrzyni pod blatem, dlatego z łatwością wsunie się pod niego fotele lub standardowy wózek inwalidzki. Pod spodem blatu znajdują się wycięcia, pomagające we wstawaniu lub podsuwaniu się do stołu. Nadruk na blacie stołu stwarza domową atmosferę, zastępując stosowanie obrusów, które utrudniają wstawanie i poruszanie się wokół stołu.

Więcej na: www.ton.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

TON przedstawia kolekcję Grand Slam

Grand Slam

Warszawa | 7 kwietnia 2020

Finezyjna technika gięcia drewna opanowana do perfekcji

Fotel z charakterem

Fotel z charakterem

Bystřice | 25 kwietnia 2018

Fotel Chips od Ton z ręcznie giętego drewna projektu Lucie Koldová.