Maja Ganszyniec autorką kolekcji lamp akustycznych dla Mute

Maja Ganszyniec stworzyła kolekcję lamp akustycznych dla polskiej marki Mute, łączącą funkcję akustyczną i oświetleniową. To pierwszy tego typu projekt w karierze uznanej polskiej projektantki.

– To mój pierwszy projekt łączący ze sobą dwa bardzo interesujące mnie obszary – akustykę i światło. Zależało mi na zaprojektowaniu produktu wielowymiarowego, który odpowiada na hybrydowe, zmienne potrzeby, a jednocześnie wpisuje się w coraz ciekawsze i eklektyczne wnętrza biur, ale też reprezentacyjne przestrzenie hoteli i restauracji – mówi Maja Ganszyniec.

Lampy Mist – niesamowita kolekcja lamp akustycznych

W skład kolekcji lamp Mist wchodzą cztery modele – dwie lampy wiszące oraz dwie stojące.  – W projekcie Mist udało się nam stworzyć niewidzialną barierę dla dźwięku. Aspekt światła został w nim ujęty na dwa sposoby, osobno dla dnia i wieczoru. Mist to obiekt, który wydzielając przestrzeń nie blokuje światła dziennego, a po zmroku tworzy atmosferyczne oświetlenie dla wnętrza. Według mnie to jego największa zaleta – dodaje projektantka.

Lampy akustyczne dostępne są w sześciu zestawach kolorystycznych i trzech rodzajach tkanin. Dzięki zastosowaniu delikatnych półprzezroczystych materiałów i plisowania lampy dają wrażenie lekkości i subtelności jednocześnie izolując dźwięki i poprawiając komfort akustyczny. Dodatkowo, w lampach stojących istnieje możliwość zainstalowania na metalowej pokrywie ładowarki indukcyjnej lub portu USB dla zwiększenia jej funkcjonalności.

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec urodzona na Śląsku (rocznik 1981) absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Prowadzi w Warszawie Studio Ganszyniec, specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktów przemysłowych głównie dla znanych polskich marek, ale nie tylko (ostatnio np. po raz kolejny realizując produkt dla IKEA czy Duka). Jest także założycielką marki Nurt oraz dyrektor kreatywną firmy Profim. Wierzy w sens tworzenia innowacyjnych, pięknych i przyjaznych przedmiotów. Łączy projektowanie, które jest jednocześnie odpowiedzialne i wizjonerskie. Poszukuje nowych możliwości w ramach ograniczeń myślenia strategicznego. Laureatka Design Alive Awards 2017 w kategorii Kreator. W tym samym roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej nagrodę Projektantki Roku.

Marka Mute działa na rynku od 2016 roku łącząc najwyższe parametry akustyczne z ponadczasowym designem. Proponowane rozwiązania zostały stworzone z myślą o współczesnych biurach, hotelach i innych przestrzeniach użytkowych a ich skuteczność jest nieustannie badana w należących do Mute laboratoriach. W swojej ofercie marka ma m.in. budki akustyczne, oświetlenie akustyczne, a także panele i ekrany dźwiękochłonne. Oferuje również aplikację MuteApp, która pomaga użytkownikom zaprojektować przyjazną akustycznie przestrzeń. 

Więcej na: www.mute.design i www.studioganszyniec.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

Tu jestem szczęśliwa. Szczera rozmowa z Mają Ganszyniec

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: