Lustra inspirowane kosmosem

Studio Szpunar stworzyło dla marki GieraDesign dzieła sztuki – lustra, które przyciągają wzrok i zachwycają niebanalnym podejściem do dekoracji ścian.

Cosmic to kolekcja niezwykle dekoracyjnych luster pokrytych wzorami wywodzącymi się z abstrakcyjnej sztuki op-artu. Naniesione na lustrzaną powierzchnię paski, poprzez deformację odbicia, tworzą niezwykły efekt interferencji. Nadruk sprawia, że odzwierciedlenie jest rozmyte i poszatkowane, a pod odpowiednim kątem pewne jego obszary się zaczerniają.

Motywem przewodnim kolekcji stał się kosmos. Trzy lustra imitują trzy różne ciała niebieskie. Neptune występuje jako błękitna planeta, Jupiter to planeta z niekończącymi się burzami i huraganami, natomiast Venus to planeta ognista.

Lustra, niczym abstrakcyjne obrazy, doskonale sprawdzają się jako dekoracja zarówno wnętrz domowych jak i przestrzeni publicznych. Dostępne są w dwóch średnicach: 50 i 100 cm.

GieraDesign

GieraDesign i Studio Szpunar

Pracownia luster GieraDesign to rodzinna manufaktura, która powstała by łączyć rodzinne tradycje rzemieślnicze z zamiłowaniem do designu. Ma bogate doświadczenie w produkcji luster i pracy ze szkłem. Znajomość przekazywanych z pokolenia na pokolenie tajników warsztatu pozwala im tworzyć wyjątkowe produkty, których jakość i wzornictwo doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i profesjonaliści.

Studio Szpunar tworzą Nikodem Szpunar i Kamila Niedzwiedzka – projektanci, absolwenci wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Oboje mieszkają i pracują w Warszawie. Z przerwami współpracują ze sobą od 2010 roku. Razem zajmują się głównie projektowaniem mebli do produkcji przemysłowej oraz obiektami z pogranicza sztuki, łącząc indywidualne doświadczenia zawodowe meblarskie i odzieżowe.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując konwenanse

Przełamując konwenanse

Warszawa | 4 lutego 2024

W tym wnętrzu arch. Oskar Firek umiejętnie zagrał polską młodą sztuką i designem

Nikodem Szpunar: – Żyję z kreatywności

Nikodem Szpunar

Warszawa | 1 listopada 2020

– Żyję z kreatywności – mówi w rozmowie z „Design Alive" projektant