Letni „Design Alive” o osobowościach, charyzmie i wyrazistości w designie!

Letni „Design Alive” jest o osobowościach, charyzmie i wyrazistości w designie, wnętrzach, architekturze, sztuce i rzemiośle. Zanurzamy się w świat projektantów i artystów, których prace tworzą spójny mikrokosmos, opowiadają ważne historie, wynikają z konkretnych idei. Co sprawia, że stają się rozpoznawalni?

Nasza okładkowa rozmowa z Malwiną Konopacką, jedną z najbardziej wyrazistych projektantek, udowadnia, jak ważny jest autorski pomysł, a także wierność własnym wyborom. – Nie mam poczucia, że mam konkurencję, bo to, co tworzę, to nie jest tylko wazon czy patera. Myślę o nich całościowo. I choć na koniec dnia tworzę produkty, które ktoś kupuje odpowiednio zapakowane, to powstają one z mojej potrzeby wrażliwości – wyjaśnia projektantka.

44. numer „Design Alive” dostępny jest w salonikach prasowych oraz w naszym sklepie: z dostawą do domu, w prenumeracie lub w wersji cyfrowej. Dołącz do świata „Design Alive”, a 6 kolejnych numerów magazynu dostarczymy Ci prosto do domu!
 

Magazyn Design Alive

NR 48 LATO 2024

ZAMAWIAM

NR 48 LATO 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

W Nowym Jorku rozmawiamy z ekscentrycznym Karimem Rashidem, którego kolorowy styl znany jest na całym świecie. – Ciągle jestem krytykowany za to, że jestem „zbyt kolorowy”. Poważny projekt musi być monochromatyczny! Intelektualiści nie używają kolorów! – mówi gwiazda światowego formatu.

Słowacki scenograf i architekt Boris Kudlička w osobistej rozmowie podważa jednak ten sposób myślenia – Szczerze mówiąc, strasznie mnie nudzi i męczy wchodzenie w określone style, zarówno w teatrze, jak i we wnętrzach. Lubię kreować, testować, ryzykować; interesuje mnie oryginalność – przyznaje.

Polecamy też rozmowy z Agnieszką Bar, Katją Sadziak i Agnieszką Leszczyńską-Mieczkowską, zestawienie „30 twórców lepszego jutra”, czyli najciekawszych ekologicznych projektantów, obłędne wnętrza z Australii, Kanady i Hiszpanii czy sensualny jak zawsze felieton Przema Łukasika, który tym razem zabiera nas do oblanej słońcem Toskanii.

W 44. wydaniu  „Design Alive” jest też niespodzianka! Wyjątkowy, wakacyjny dodatek „GA”, w całości poświęcony Gdyni i twórcom, którzy są z nią związani.

Idąc tropem osobistych i szczerych historii, pokazujemy Gdynię z wielu perspektyw, kreatywną, fascynującą, pełną niezwykłych ludzi, marek i miejsc. To miasto ma osobowość!

Czytajcie letni „Design Alive”. Pięknych wakacji!

„Gdynia Alive” – specjalne wydanie magazynu „Design Alive”

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: