Kuchnia w stylu glamour

Marzysz o funkcjonalnej, eleganckiej kuchni, której aranżacja zachwyca bogactwem detali i doskonałej jakości materiałami wykończeniowymi? Sięgnij po styl glamour i dekory z nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Możesz wybrać gotowe propozycje zestawień wzorów i kolorów lub samodzielnie dopasować dekory, by stworzony we wnętrzu nastrój był dokładnie taki, jak lubisz.

Na kolekcję Mood Stories składa się 10 nastrojów stylistycznych, a w każdym z nich czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie zestawiać lub traktować jako gotową bazę. Specjalnie dla architektów oraz projektantów wnętrz, a także wszystkich tych, którzy samodzielnie urządzają swoje wnętrza, Pfleiderer stworzył Mood Guide – praktyczną mapę, która podpowiada jakie rodzaje materiałów dobrze się ze sobą komponują, i zestawione razem, jaki pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój. Mood Guide jest nieodłącznym elementem nowej kolekcji Mood Stories, dzięki któremu dowiesz się, jak umiejętnie łączyć ze sobą dekory Pfleiderer.

Kolekcja inna niż wszystkie

Do współtworzenia nowej kolekcji Mood Stories Pfleiderer zaprosił projektantów mebli, projektantów wnętrz oraz swoich wieloletnich partnerów handlowych: Bomar, Belmeb, Drew Trans, Korner, Wiór, DLH i Ulmas, a także współpracujących z nimi na co dzień architektów, oraz stolarzy. Ich głęboka znajomość rynku oraz preferencji klientów wpłynęła na ostateczny kształt kolekcji. Oni również jako pierwsi tworzyli własne projekty w oparciu o zaproponowane Moody. W gronie osób, które współtworzyły kolekcję Mood Stories, szczególne miejsce zajmuje również Maja Ganszyniec, ambasadorka główna kolekcji. Jedna z najbardziej znanych polskich designerek, która w procesie tworzenia nowej kolekcji służyła swoim doświadczeniem, estetycznym wyczuciem i cennymi obserwacjami dotyczącymi codziennej pracy projektanta. Dlatego kolekcja Mood Stories, to nie tylko piękne i modne dekory, ale również ludzie – ich emocje i wrażliwość. Wszystko to sprawia, że Mood Stories jest kolekcją inną niż dotychczas.

styl glamour
Dekory użyte w aranżacji: S63051 Marmur Bianco, W10227 Biały Satynowy, U12188 Szary Jasny, R48005 Glamour Wood Jasny

Kuchnia pełna blasku

Wnętrza w stylu glamour charakteryzują się bogactwem dodatków i bardzo wyrazistymi materiałami wykończeniowymi. Nie brak tu złota, mosiądzu i miedzi, kamieni o zdecydowanym wzorze, szlachetnych metali oraz drewna. I choć połączenie tych wszystkich materiałów może wydawać się przesadą, to umiejętnie dopasowane, pozwolą stworzyć fascynującą aranżację wnętrza, pełną klasy i dobrego smaku, która świadczy o statusie jego właścicieli. Takie zestawienia proponuje właśnie Pfleiderer w nowej kolekcji Mood Stories. W nastroju Glamour znajdziemy niezwykle eleganckie i jednocześnie bardzo współczesne dekory, które stanowią kwintesencję tego bogatego, pełnego nonszalancji stylu. W tej stylistyce jest utrzymany projekt kuchni zrealizowany przez naszych ambasadorów lokalnych – firmę Belmeb reprezentującą sieć Pfleiderer Partner oraz firmę Korbiel Meble. W projekcie zastosowano m.in. dekor Kito Brązowy (F76110), który swoim wzorem nawiązuje do metalu o ciepłej, złoto brązowej barwie. Doskonałym kompanem dla niego jest Czerń Wulkaniczna (U12000), o ciemnym, mocno nasyconym wybarwieniu oraz nowość wśród dekorów – Sugi Ban (R48050), który nazwę zawdzięcza japońskiej sztuce ochrony drewna przez zwęglenie jego powierzchni. Zapewnia to niezwykle interesujące wykończenie – jedwabiście gładkie i z widocznym efektem oddziaływania wysokiej temperatury. Kruczoczarny dekor wyróżnia się niebieskimi oraz srebrzystymi tonami, jest żywy, wyrafinowany. Świetnie sprawdza się w połączeniu z klasyczną czernią i złotymi akcentami, przez co wnętrze zyskuje więcej elegancji oraz wytworności. Idealny zarówno do frontów, jak i blatów. Na blacie kuchennym pojawił się z kolei dekor Marmur Black Royal (S63052). Zjawiskowy, wytworny czarny marmur o delikatnym użyłkowaniu dodaje wnętrzom klasy i elegancji. W rysunku dekoru wyróżniają się szlachetne białe linie. Marmur Black Royal doskonale łączy się z bielą i ciepłym orzechem, tworząc szykowne kompozycje. To dekor idealny na fronty, dostępny również w ofercie blatów.

Warto pamiętać, że wnętrza w stylu glamour, to nie tylko szarości lub złoto. W eleganckim wnętrzu nie może zabraknąć również odrobiny zdecydowanego koloru. Zestaw dekorów w Set 03 w nastroju Glamour opiera się na czerni, graficie, w połączeniu z ciemną zielenią (np. Zieleń Butelkowa U19016), najmodniejszym obecnie kolorze w kuchni. Choć zwykle kojarzy się ona z wnętrzem w stylu naturalnym, w połączeniu z jasnym drewnem lub bielą, to w klimacie Glamour odnajduje się równie doskonale. Zieleń możemy połączyć z wytwornym orzechem, a całość dopełnić miedzią metaliczną, która może pojawiać się zarówno jako dekor, ale również w dodatkach, tj. lampy, metalowe krzesła, uchwyty. Takie połączenie materiałów pozwoli stworzyć stylowe i bardzo nastrojowe wnętrze.

styl glamour
Dekory użyte w aranżacji: F76110 Kito Brązowy, U12000 Czerń Wulkaniczna, S63052 Marmur Black Royal, R48050 Sugi Ban

Styl glamour. Wyrafinowana elegancja

Dekory, jakie zawarto w nastroju Glamour, w nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer, pozwolą urządzić wnętrza o wysmakowanym guście, harmonijne, ale również z charakterem. Znajdziemy tu kompozycje dekorów ze wzorami drewna, marmuru i metalu, jak również nasycone dekory jednobarwne. W detalach zaś pojawiają się liczne błyszczące dodatki.

Z kolekcją Mood Stories z przyjemnością urządzisz nie tylko kuchnię, ale również każde inne pomieszczenie. Każdy set dekorów możemy wykorzystać jako gotowy moodboard albo też potraktować jako swoisty punkt wyjścia; zestaw, który można dowolnie rozbudować, kierując się swoją wrażliwością i potrzebami inwestora. Mood Stories zapewnia szerokie możliwości aranżacji wnętrza.

Więcej na www.pfleiderer.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: