Znana skandynawska marka premium wkracza do Polski

Warszawa | Tekst promocyjny

9 sierpnia 2022 | Design |

Skandynawska marka wysokiej jakości urządzeń kuchennych i pralniczych wkracza na polski rynek. ASKO to marka premium z 70-letnim doświadczeniem. Jest obecna na 50 rynkach, a do największych z nich należą kraje skandynawskie, USA i Australia. Przez ostatnią dekadę marka rozwija swoją sieć sprzedaży i obecność w Europie. Fabryki i zespoły badawczo-projektowe ASKO są zlokalizowane w Szwecji i Słowenii.

Historia ASKO rozpoczęła się w latach 50. XX wieku od młodego rolnika z Jung koło Lidköping w Szwecji, który wymyślił solidną, stabilną i niezawodną pralkę z żeliwa i stali nierdzewnej, aby ulżyć w praniu ręcznym swojej matce. Początki ASKO były więc wyrazem miłości syna do matki.

Produkty ASKO powstają od 1950 r. w wyniku połączenia tradycyjnego rzemiosła, zorientowanych na użytkownika, zrównoważonych innowacji oraz pasji do projektowania, za co byływieloerotnie nagradzane iF Gold Award, iF Design Award czy Red Dot Award.. ASKO tworzy urządzenia AGD w myśl skandynawskich wartości, łącząc współczesny minimalizm z najwyższą technologią, funkcjonalnym designem i szacunkiem do natury.

Skandynawskie korzenie mają swoje odzwierciedlenie również we wzornictwie. Jego podstawę stanowią elegancja, minimalizm, wysokiej jakości rzemiosło, funkcjonalność, czysta paleta kolorów i naturalne materiały. Oferta ASKO obejmuje urządzenia pralnicze tj. pralki, suszarki bębnowe, szafy suszące oraz produkty kuchenne tj. zmywarki, płyty gazowe i indukcyjne, piekarniki, okapy, chłodziarki, zamrażarki, chłodziarki na wino czy ekspresy do kawy.


Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: