Kreatywna wystawa Interprint na festiwalu w Łodzi

Łódź | Tekst promocyjny

14 maja 2018 | Wydarzenia |

Interprint zdefiniował na rok 2018 cztery trendy idące z duchem czasu. Stały się one inspiracją dla nowej kolekcji Six Pack 2018, którą będzie można obejrzeć podczas Łódź Design Festivalu na ekspozycji firmy w dniach 19-27 maja.

Tematem tegorocznej, 12. już edycji Łódź Design Festivalu będą „Refleksje”. Projektanci, kuratorzy oraz marki pochylą się nad drogą ocalenia człowieka w świecie technologii. Spróbują dostrzec radość z tworzenia, pasje i wyjątkowość posiadania przedmiotów będących owocem pracy ludzkich rąk. Interprint od lat aktywnie wspiera Festiwal w Łodzi i uczestniczy w promowaniu designu. W tym roku odniesie się do tematu „Refleksji” przy pomocy wystawy, na której będzie można poczuć jak dużą rolę odgrywa natura w naszym codziennym życiu. Ekspozycja będzie również pochwałą dla niedoskonałości i pomoże odbiorcom odkryć naturalne piękno rzeczy.

Na wystawie zaprezentowana zostanie najnowsza kolekcja dekorów Six Pack 2018, w której znalazły się cztery dekory imitujące drewno – Artisan Oak, Delios, Hansen oraz Garbo. W kolekcji Six Pack 2018 znalazł się również wzór nawiązujący do chłodnego metalu. Industrialny, ale jakże elegancki dekor Aurora dostępny jest również w wybarwieniu przypominającym stary mosiądz. Ostatnim dekorem z kolekcji Six Pack 2018 jest Grid przypominający beton oraz kamień.

Podczas Łódź Design Festival, Interprint zaprezentuje również cztery trendy, dla których odniesieniem będzie nowa kolekcja Six Pack 2018. Up/cycling, to trend mówiący o tym, jak cenne są zasoby naturalne, zachęcając jednocześnie do tego, aby przedmiotom nadawać drugie, a nawet trzecie życie. Co-everything również nawiązuje do kreatywnej współpracy. Istotą tego trendu jest współdziałanie. Trend Non_conform jest pochwałą dla niedoskonałości. Ponieważ wszystko dziś podlega digitalizacji, Interprint chce, aby pewne rzeczy celowo pozostały niedoskonałe. Trend Smart_material mówi nam z kolei o tym, jak inteligentne materiały kształtują nasze życie. To fascynacja nowymi technologiami oraz powierzchniami o specyficznych funkcjach – z efektami specjalnymi lub o wyjątkowym wyglądzie.

Ekspozycję Interprint będzie można oglądać przez cały czas trwania festiwalu w Łodzi w dniach 19-27 maja 2018 roku. Mieścić się będzie w Centrum Festiwalowym Art_Inkubator, przy ul. Tymienieckiego 3.

Więcej na: www.interprint.com

image001

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Fascynująca wizja przyszłości

Fascynująca wizja

kolonia | 11 czerwca 2019

Fascynująca wizja przyszłości Interprint – relacja z Design Post.

Dekory inspirowane filozofią mindfulness

Nowy kontekst

Poznań | 5 marca 2019

Dekory inspirowane filozofią mindfulness.

Udany debiut Interprint Interior Festival

Premiera HUB

Essen | 4 grudnia 2018

Międzynarodowe wydarzenie dedykowane architekturze wnętrz.