Klimatyczne mieszkanie młodej lekarki

Warszawa |

21 listopada 2019 | Wnętrza

Właścicielką 40-metrowego mieszkania jest Klaudia, psycholog dziecięcy. Po latach spędzonych w Krakowie postanowiła przeprowadzić się do Warszawy, gdzie wraz ze studiem projektowym Odwzorowanie stworzyła swoją cichą przystań.

Najważniejszą częścią mieszkania stała się kuchnia z dużym stołem, która miała przypominać o klimatycznych, krakowskich kawiarniach. Kuchenną bazę z IKEA uzupełniły fronty Frøpt w kolorze Khaki, które pozwoliły stworzyć atmosferę nastrojowego bistro.

Kuchnia została podzielona na dwie części – roboczą, nad którą celowo nie zawisła ani jedna szafka, oraz barową, z miedzianą blachą, gdzie Klaudia trzyma wszystkie specjały, które serwuje swoim gościom. Blacha okazała się przebojem. Dzięki niej mieszkanie stało się prywatną restauracją dla bliskich z roboczą nazwą „Miedziane Królestwo”.

Choć salon miał stać się tylko tłem dla spotkań przy stole, to jednak również nabrał wyraźnego charakteru. Nad sofą znalazła się wymarzona lampa Gras na długim wysięgniku. Na każdym kroku odnajdujemy również ślady Krakowa. Na ścianie, zamiast telewizora, prezent od przyjaciela – obraz, który nie zmieścił się na słynnej ścianie plakatów w restauracji Zenit na krakowskim Kazimierzu.

O krok od części dziennej znajduje się sypialnia, która jest na tyle lekka i neutralna, że z łatwością można się w niej odizolować od wypełnionej energią centralnej części domu. Łazienka, która jest mieszanką na pozór konkurujących ze sobą pomysłów, to kolejny ukłon w kierunku barwnej osobowości właścicielki. Wszystkie elementy udało się połączyć tak, że tworzą spójną, stonowaną całość. Różowe płytki i złota armatura retro przełamane zostały płytkami lastriko oraz frontami Frøpt we współczesnym modelu Modern i wykończeniu z surowego MDFu.

Projekt i stylizacja: Magdalena Milejska, Odwzorowanie

Odwzorowanie_designalive - 1

Odwzorowanie_designalive - 11

Odwzorowanie_designalive - 10

Odwzorowanie_designalive - 9

Odwzorowanie_designalive - 8

Odwzorowanie_designalive - 7

Odwzorowanie_designalive - 6

Odwzorowanie_designalive - 5

Odwzorowanie_designalive - 4

Odwzorowanie_designalive - 3

Odwzorowanie_designalive - 2

 

Odwzorowanie_designalive - 12

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Magiczna Karyntia

Magiczna Karyntia

St. Salvator bei Friesach | 9 maja 2022

Idylla na austriackiej farmie z polskim akcentem! Wymarzone miejsce by odpocząć