Kolekcja Więzi. Marka Umiar zachęca do pielęgnowania relacji

– Dzięki temu, że istnieją połączenia pomiędzy elementami, czyli więzi, może powstać coś pełnego i pięknego, zarówno w tworzeniu wyjątkowej biżuterii, jak i relacji z drugim człowiekiem – mówią Malwina Wysińska i Magdalena Brzozowska, właścicielki i projektantki marki Umiar.

Biżuteria powstałej w 2015 roku marki to pochwała minimalizmu w formie i wyrazie – i taka też jest najnowsza kolekcja Więzi składająca się z ażurowych struktur i łańcuchów wyplecionych ręcznie z setek pojedynczych ogniw w niewielkiej pracowni pod Warszawą.

Bazę kolekcji stanowią łańcuchy wykonane z trzech rodzajów splotów oraz nowość w ofercie marki – ażurowe siatki. Unikatowe zdobienia są inspirowane architekturą i nawiązują do siły związanej z jednością. Więzi to również pierwsza kolekcja marki, w której znalazły się propozycje dla mężczyzn: spinki do mankietów, szpilki do marynarek, a także krawaty bolo.

– Od początku istnienia marki chciałyśmy tworzyć biżuterię, którą mogliby zainteresować się także mężczyźni. Naszą intencją była próba odejścia od tradycyjnego rozróżnienia na ozdoby dla mężczyzn i kobiet. Upewniło nas w tym wiele rozmów z klientkami i klientami. Kolekcja nie określa płci. Krawat Bolo jest propozycją dla wszystkich, spinki do mankietów mogą zaś być doskonałym dodatkiem tak do męskiej, jak i damskiej koszuli – mówią Malwina Wysińska i Magdalena Brzozowska.

Więcej na: www.umiar.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Nowa kolekcja ParelParel w hołdzie feministycznej ikonie, artystce Georgii O’Keeffe

Feministyczny hołd

Warszawa | 3 października 2020

Kolekcja ParelParel w hołdzie feministycznej ikonie Georgii O'Keeffe

Opowieść o duchu kooperatyzmu i wspólnoty

Fenomen ORNO

warszawa | 23 maja 2019

„Spółdzielnia ORNO. Biżuteria". Nowa wystawa czasowa Muzeum Warszawy.

Awangarda i prostota to ich DNA [zdjęcia]

W rękach mistrzów

Poznań | 11 kwietnia 2019

10 Decoart - duet projektowo-wykonawczy Anna Pałubicka i Konrad Komorowski.

Piękno kolorowego nylonu

Piękno nylonu

praga | 5 lutego 2019

Blueberries - biżuteria w technologii 3D.

W równowadze

W równowadze

Warszawa | 2 marca 2018

Kasia Wójcik i jej dialog z kołem.