Klasycznie w Gdyni

Ponadczasowo, nowocześnie i wygodnie. Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe prezentuje swój nowy projekt mieszkania w Gdyni

Ponad 60 metrów kwadratowych zlokalizowanych w zielonej, spokojnej dzielnicy Gdyni. W kameralnej zabudowie Nowych Kolibek Kowalczyk-Gajda Studio zaprojektowało wnętrze dla młodej, aktywnej zwolenniczki nowoczesnych rozwiązań. Charakter mieszkania widzimy już od samego wejścia. Ściany korytarza pokryto naturalnym fornirem kamiennym. Umieszczono tutaj wysoką zabudowę stolarską w kolorze ciepłego dębu oraz lustro sięgające sufitu. Drzwi zlicowane z frontami szaf skrywają zaś wejście do garderoby.

Połączenie salonu z aneksem kuchennym jest odpowiedzią na rytm dnia i upodobania klientki. Miłośniczka kulinariów potrafi poświęcić gotowaniu długi czas, który umila sobie muzyką, czy też serialem. Przenikanie się stref funkcjonalnych pozwala gościć przyjaciół, nie tracąc ani jednej wspólnej chwili. Podstawowym wyznacznikiem estetycznym dla projektowanej kuchni były ciemne barwy i dość surowy charakter. Fronty wykonano z płyty pokrytej delikatnym deseniem krateczki. Podobną cechą charakteryzuje się blat i powierzchnia pomiędzy szafkami dolnymi i wiszącymi.

Salon został zaprojektowany w taki sposób, by znaleźć w nim ukojenie po długim, wyczerpującym dniu. Widzimy miękką sofę i bogato wyposażoną bibliotekę ulokowaną za jej plecami. Sypialnia miała stać się oazą spokoju i intymności utrzymaną w ciemnej tonacji. Miękkie, przypominające welur tapicerowanie za łóżkiem wzmaga poczucie przytulności, a jednocześnie tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz. Wszystkie ściany obłożone zostały materiałami o zróżnicowanej fakturze, podłogę zaś wyłożono puszystą wykładziną. W łazience połączono surowe płytki o kamiennej strukturze z elementami w kolorze ciepłego dębu.

Powierzchnia: 68 m²

Rok realizacji: 2019

Projekt: Sylwia Kowalczyk-Gajda, Hanna Kozicka

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 1

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 2

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 3

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 4

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 5

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 6

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 7

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 8

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 9

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 10

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 11

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 12 Kowalczyk-Gajda

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 13 Kowalczyk-Gajda

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 14 Kowalczyk-Gajda

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 15 Kowalczyk-Gajda

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 16 Kowalczyk-Gajda

Kolibki_mieszkanie_Gajda_designalive - 17 Kowalczyk-Gajda

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Powiązane artykuły: