Drewno w roli głównej

70-metrowe mieszkanie w XIX-wiecznej kamienicy w śródmieściu Wrocławia zostało odświeżone przez rys.studio, prowadzone przez Konrada Onderko i Małgorzatę Radaj. Projekt stawia na szlachetne surowce i dużo drewna w niebanalnych formach.

Zastany układ mieszkania został zachowany. Dodano przejście między pokojami oraz ściankę z luksferów przy prysznicu, a korytarz dodatkowo zaczął pełnić funkcję kuchni. Odrestaurowano też oryginalną drewnianą podłogę z desek sosnowych, natomiast w kuchni i łazience wykorzystano kafelki. Miejsca po dawnych piecach kaflowych podkreślono kamiennymi płytami, które stanowią obecnie podesty modułów garderobianych.

– W projekcie zawsze szukamy przestrzeni, a detal traktujemy jako naturalną cechę wybranego materiału – mówią architekci.
 

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

W salonie pojawiają się proste w formie meble wzbogacone mięsistymi tkaninami. Zrezygnowano tu ze zbędnych ozdób, przez co przestrzeń jest bardziej przejrzysta.

Z kolei sypialnia wypełniona jest pięknymi strukturami tkanin. Poduszki oraz puf z plecionego bawełnianego sznurka to dzieło rękodzielnicze od Intriq Interior. Kilka typów forniru: wiąz jasny i ciemny, orzech amerykański oraz dąb w różnych odcieniach, pięknie ze sobą współgrają, a nieregularne wykończenie sufitu potęguje załamania światła.

Drewniane meble – z wyjątkiem duńskich krzeseł z lat 70. oraz drewnianego siedziska w sypialni, zostały wykonane według projektu przez lokalnego stolarza – Marka Mołonia. Dekoracyjne oświetlenie to dwie autorskie lampy drewniane w kształcie liny i ramy oraz oprawy z ręcznie dmuchanego szkła od Embassy Interiors.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Rewolucja na metrażach

Rewolucja na metrażach

Wrocław | 13 stycznia 2024

Zmniejszyli korytarz, przenieśli łazienkę i poprzestawiali ściany. Warto było!

Zielone zapomnienie

Zielone zapomnienie

Wrocław | 27 listopada 2023

To przestrzeń pełna poszukiwań i skarbów. Tak o projekcie mówią jego twórcy