Z siecią szarego unerwienia

Natura na stworzenie kamienia potrzebuje milionów lat, oni robią to w kilkadziesiąt minut. Laminam, producent wielkoformatowych płyt ze spieków kwarcowych wprowadził nowe kolory do dobrze znanej kolekcji Naturali. Większość z nich inspirowana jest ponadczasowym pięknem marmuru.

Już od czasów starożytnych wykorzystywany był jako jeden z najcenniejszych materiałów. Darzyli go szacunkiem wielcy architekci antycznych budowli i wybitni artyści. Dziś, chłodny w dotyku marmur jest jednym z najgorętszych trendów w świecie pięknych wnętrz. I chociaż występuje w wielu odmianach różniących się kolorem i rysunkiem charakterystycznych żyłek, najbardziej lubianym pozostaje wciąż ten ponadczasowy, biały z siecią szarego unerwienia.

Ci, którzy mogą pozwolić sobie na wykończenie kuchni czy łazienki tym szlachetnym materiałem uważani są za prawdziwych szczęściarzy. Ale nie wszyscy potrafią cieszyć się pięknym blatem kuchennym czy marmurową podłogą. Dlaczego? Bo marmur choć piękny, bywa trudny i wymagający. Odbarwienia, zarysowania, ukruszenia, a nawet pęknięcia… Czas rejestruje zdarzenia i niczym w dzienniku zapisuje na kamieniu jego historię. Ci, którzy nie potrafią wrzucić na luz i pozwolić mu się pięknie zestarzeć powinni pomyśleć o innym rozwiązaniu. Na szczęście jest na to rada. Włoska firma Laminam stworzyła kamień idealny, a właściwie innowacyjny materiał jakim są spieki kwarcowe. Praktycznie niezniszczalne, wykonane w stu procentach z naturalnych komponentów, idealnie imitują inne materiały. Wśród wzorów, które producent proponuje znajdziemy takie, które naśladują strukturę drewna, chropowatego metalu, idealnie gładkiego, albo szorstkiego kamienia.

W tym roku na wrześniowych targach Cersaie, skupiających w Bolonii specjalistów z branży płytek i łazienek, Laminam zaprezentował nowe kolory w dobrzej już znanej i lubianej kolekcji spieków – Naturali. Wzory płyt Calacatta Michelangelo, Statuario Altissimo oraz Invisible White jak wskazują ich nazwy zostały zainspirowane pięknym białym marmurem z szarym użyleniem. To fantastyczna propozycja do wnętrz zarówno klasycznych jak i nowoczesnych.

Płyty ze spieków kwarcowych Laminam od lat podbijają zagraniczne rynki, od niedawna zdobywają coraz większą popularność jako genialny materiał wykończeniowy również w Polsce. 

A zatem… Jeśli marzysz o blatach z marmuru, które zawsze będą wyglądały idealnie, lepiej zdecyduj się na spieki kwarcowe z kolekcji Naturali. Podziwiaj ich ponadczasową kolorystykę, zachwyć się efektownym użyleniem, poczuj delikatną gładkość wykończenia… I ciesz się, że tak będzie zawsze.

Więcej na: www.laminam.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Startuje Laminam LAB!

Startuje Laminam LAB!

Warszawa | 22 kwietnia 2022

Rusza pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z udziałem specjalistów