Gdzie warto się wybrać

W najbliższych dniach warto obejrzeć dwie ciekawe wystawy – prezentację prac rumuńskiej artystki Veronicy Taussing, której projekty pokazywane były na ekspozycjach w Berlinie i Pradze, oraz japońskiej artystki Yui Akiyamy zatytułowanej „Papierowy śnieg”. W niedzielę filozofka i przyrodniczka Anna Piotrowska poprowadzi warsztaty „Zaklinanie lasu w słoiku”.  Zapraszamy!

Co: Wystawa prac Veronici Taussig „Red Black and Yellow”
Gdzie: Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi
Kiedy: 14.12.2018–3.02.2019
Łódzki Ośrodek Propagandy Sztuki zaprasza na wystawę prac rumuńskiej artystki Veronici Taussig, która mieszka i tworzy w Wiedniu, a swoje życie zawodowe związała z architekturą wnętrz. W jej pracach daje się odczuć potrzebę zbudowania intymnej przestrzeni odbioru jej prac. Jest w nich świeżość i radość tworzenia. To już czwarta indywidualna wystawa artystki, po pokazach w Berlinie i Pradze.
Więcej na: www.mgslodz.pl

Co: Warsztaty „Zaklinanie lasu w słoju”
Gdzie: Warszawa, ul. Walecznych 19
Kiedy: 13.01.2019 r.
W niedzielę odbędą się ciekawe prowadzone przez Annę Piotrowską, filozofkę i przyrodniczkę, absolwentkę Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uczestnicy będą mogli stworzyć prawdziwy i niepowtarzalny las w słoiku. Według organizatora to doskonały sposób na relaks i medytację w kontakcie z naturą, ponieważ las w słoiku jest zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny.
Więcej na: www.zapisy.biophilicstudio.pl

Co: Wystawa prac Yui Akiyamy „Papierowy śnieg”
Gdzie: Galeria Promocyjna – Staromiejski Dom Kultury w Warszawie
Kiedy: 9.01.2019–3.02.2019
Warszawska Galeria Promocyjna zaprasza na wystawę prac japońskiej artystki, która uzyskała dyplom na Wydziale Literatury Uniwersytetu Kioto. Studiowała także na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 r. mieszka w stolicy. Artystka w swoich pracach łączy elementy japońskiej kultury z obserwacją codziennego życia w naszym kraju. Jej wystawa „Papierowy śnieg” powstała dzięki Nagrodzie Inicjatywy ENTRY 2018.
Więcej na: www.sdk.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Najważniejsze wydarzenia początku roku

Tu warto być!

Berlin | 31 grudnia 2018

Najważniejsze wydarzenia początku roku.