Najważniejsze wydarzenia początku roku

Początek roku 2019 obfituje w światowe wydarzenia z dziedziny designu, sztuki użytkowej i mody. Najważniejsze to berlińskie święto mody Neonyt, targi wnętrzarskie IMM Cologne w Niemczech, targi mody we Florencji, paryskie targi wnętrzarskie Maison & Objet oraz Międzynarodowy Salon Elitarnego Zegarmistrzostwa w Szwajcarii. Warta uwagi jest wystawa „Letmein” w Herning Museum of Contemporary Art w Danii. Zapraszamy!

Co: Targi Neonyt
Gdzie: Kraftwerk Berlin
Kiedy: 15.01.2019–17.01.2019
Targi Neonyt Berlin to święto świadomej i nowoczesnej mody, której wyznacznikiem są jednocześnie ekologia i etyka. To wydarzenie, gdzie światowy design współgra z naturą i ochroną środowiska. Wystawcy są starannie dobierani – w swoich produktach muszą uwzględniać przynajmniej jeden aspekt ekologiczny i socjalny. Ważne jest, aby działalność poszczególnych firm była transparentna, a produkcja odzieży odbywała się w warunkach respektujących prawa człowieka.
Więcej na: www.neonyt.messefrankfurt.com

Co: IMM Cologne
Gdzie: Koelnmesse w Kolonii, Niemcy
Kiedy: 14.01.2019–20.01.2019
Zbiór imprez, na których poznajemy najnowsze kolekcje, produkty, rozwiązania technologiczne czy prototypy z dziedziny wyposażenia wnętrz. W katalogu wystawców znajduje się ponad tysiąc firm z całego świata, z kolei liczba odwiedzających jest dziesięciokrotnie większa. Oczywiście na targach nie może zabraknąć polskich marek. Idealne miejsce dla wielbicieli wzornictwa oraz osób zawodowo skorelowanych z architekturą.
Więcej na: www.imm-cologne.com

Co: Pitti Immagine Uomo
Gdzie: Fortezza da Basso we Florencji, Włochy
Kiedy: 8.01.2019–14.01.2019
Dwa razy w roku odbywają się Międzynarodowe Targi Mody Męskiej we Florencji. Najlepiej ubrani mężczyźni świata czekają na to wydarzenie miesiącami. Bo kolejne odsłony zaskakują. A panowie wyjeżdżają pełni pomysłów na siebie. W programie pokazy mody najbardziej znanych na świecie marek modowych, prezentacje, dyskusje. I obowiązkowa elegancja.
Więcej na: www.pittimmagine.com

Co: Maison & Objet
Gdzie: Paris Nord Villepinte Exhibition Centre w Paryżu, Francja
Kiedy: 18.01.2019–22.01.2019
Paryskie targi wnętrzarskie jak zawsze przyciągają setki tysięcy zainteresowanych. Ich szykowność podkreślana jest na każdym kroku. Udział w tym wydarzeniu to szansa na poznanie twórczości światowych projektantów. Przez 5 dni będzie można poznawać najnowsze kierunki w projektowaniu m.in. mebli, tkanin, zapachów i produktów codziennego użytku.
Więcej na: www.maison-objet.com

Co: SIHH, czyli Salon International de la Haute Horlogerie
Gdzie: Centrum wystawowe Palexpo w Szwajcarii
Kiedy: 14.01.2019–17.01.2019
29. edycja Międzynarodowego Salonu Elitarnego Zegarmistrzostwa może odbyć się tylko w tym kraju. Najlepsze, najdroższe i najbardziej ekscentryczne czasomierze świata zgromadzone w jednym miejscu. Elitarność sama w sobie.
Więcej na: www.sihh.org

Co: Wystawa „Letmein”
Gdzie: Herning Museum of Contemporary Art w Danii
Kiedy: do 17.02.2019
Miejsca, gdzie sztuka spotyka się z odbiorcą, to wyjątkowe, intymne przestrzenie, w których każdy element wyposażenia wnętrza wpływa na odbiór i interpretację prezentowanych dzieł. Podłogi mogą uzupełniać wystawy, wzmacniając artystyczne doznania odwiedzających, ale jednocześnie same mogą stanowić niezależny element ekspozycji. Tak jest w przypadku marki Edge, która jest jedną z kolekcji firmy Carpet Studio. To właśnie designerskie podłogi można obejrzeć na wystawie artystów Ry Davida Bradley i Jona Rafmana „Letmein” w Herning Museum of Contemporary Art w Danii. W instalacji, o łącznej powierzchni 2 tys. m², wykonane na zamówienie wykładziny ścienne oraz podłogowe zestawiono z nowoczesnymi technologiami. Artyści proponują w ten sposób nowe spojrzenie na charakter naszej ciągłej – i wszechobecnej – interakcji z mediami cyfrowymi.
Więcej na: www.carpetstudio.pl i http://www.heartmus.dk

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Gdzie warto się wybrać

W tym tygodniu

Łódź | 11 stycznia 2019

Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.