Już jest! Jesienny numer „Design Alive”

W sprzedaży jest już 23 wydanie magazynu „Design Alive”. Tematem numeru jest „Odnowa”. Zaczerpnęliśmy go z hasła przewodniego tegorocznego Łódź Design Festivalu, gdzie gra słów popycha w rozważania, czy „od nowa”? Kolejny raz, z mozołem, niepotrzebnie? A może „odnowa”? Gdy oczyszczeni z balastów, w kolejnym cyklu życia decydujemy, jak zbudujemy ten etap. Wybraliśmy ten optymistyczny wariant.

Magazyn jesienny dostępny jest w dwóch wersjach okładkowych. Edycja kolekcjonerska dostępna jest m.in. dla prenumeratorów.

– Przekazuję Wam wywiad z Markiem Cecułą, niezwykłym człowiekiem, artystą–ceramikiem i pedagogiem, który wchodzi właśnie w nowy cykl i „nakłada kolejne warstwy”. Opowiada nam historię swojego życia. Poznajemy drogę, którą przebył. Z Kielc, przez Izrael, Brazylię, Nowy Jork, aż do Polski. Tutaj zaczynał. W tym samym miejscu, po wielu latach, z tą samą pasją patrzy na sztukę, projektowanie i ludzi, którymi się otacza – opowiada Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive”. – W numerze również o kobiecej sile, ilustracji i jodze – przeczytajcie „Sztukę wyboru”, gdzie Emilia Kołowacik i Kasia Szota-Eksner mówią o tym, co pozwala im na odnowę fizyczną i mentalną. Megi Malinowska zabrała nas na śniadanie na klifie – zerknijcie na kolejny felieton projektantki, która działa według zasady „codziennie coś nowego” i nie przestaje chłonąć, co życie jej przynosi.

DA_Baner_www_5

Znad polskiego morza przenieśliśmy się do hiszpańskiego Calpe, gdzie „La muralla roja” góruje nad historycznymi miastami niczym arabska forteca z przepiękną, śródziemnomorską grą światła i kolorów. Naszą archikonę z 1973 roku według projektu Ricardo Bofilla opisuje Marek Warchoł. Jadąc prawie 500 kilometrów na północ, w zatłoczonej Barcelonie, Mariana de Delás i Marcos Duffo ze studia Sarriera • Weinstock „schowali” przed nami swój najnowszy projekt mieszkania z biurem. Dobrą alternatywę dla wciąż panującej szarości i stylu skandynawskiego przedstawi Wam Eliza Ziemińska w turyńskim apartamencie, którego wnętrza to kwintesencja włoskiego wzornictwa.

Za nami lato. Wspomnienie podróży, wystaw i ciekawych spotkań. Podsumowujemy festiwal Gdynia Design Days, a z Paryża przywozimy premiery francuskich projektantów. Monika Brauntsch odkrywa intrygujący Seul, jego historię i drogę do dobrze zaprojektowanej przestrzeni, a Katarzyna Andrzejczyk-Briks przedstawia miejsca wiary w swoim najnowszym przewodniku architektonicznym.
Nie zapomnieliśmy o zapowiedziach nowości wyposażenia wnętrz. Do tego nowe kolekcje polskich projektantów mody, a także sesja produktowa – specjalnie na jesienne dni. Piszemy o scenografii. Zaglądamy do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. „Zderzenia. Zdarzenia”, czyli kultura w wielu odsłonach, „Półka” z dobrymi książkami na wakacje i „Mocne Plecy” wybrane przez Dorotę Stępniak.

Kończymy i zaczynamy. Od nowa! Na okładce najnowsza kolekcja marki COS, pokazana we wnętrzach fundacji Joan Miró w Barcelonie. Architektura przepełniona duchem artystycznej wizji stanowiła tło dla odważnej sesji amerykańskiej fotografki Zoë Ghertner. Zapraszamy! „DA Rzeczy o nas.” Tym razem, artystyczny bunt materii i powrót do domu, by zacząć od nowa.

da23_designalivemag - 11

no images were found

Powiązane artykuły:

Pobierz za darmo wydanie cyfrowe wiosennego Design Alive pod hasłem „Miłość”! Udostępniamy też archiwalne numery w wersji cyfrowej – #zostańwdomu

Miłość

Warszawa | 18 marca 2020

Magazyn Design Alive nr 32 dostępny za darmo!

Już jest! Letni numer „Design Alive”, a w nim 10 wyjątkowych miejsc na nasze 10. urodziny

Urodzinowy numer

bielsko-biała | 2 lipca 2019

Letni numer „DA", a w nim 10 wyjątkowych miejsc na 10. urodziny.

Oto najnowszy magazyn „DA Home” – trzecie wydanie specjalne „Design Alive” poświęcone wnętrzom

O wnętrzach

bielsko-Biała | 19 maja 2019

Już jest trzeci numer „DA Home", wydanie specjalne „DA" o wnętrzach.