Jury wybrało „Kreacje z natury”

kielce | Karolina Bałaban

18 czerwca 2014 | Design | Rzeczy | Wydarzenia |

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Kreacje z natury” organizowanego w ramach Barlinek Institute of Design, przy współpracy z „Design Alive”.

– Dziękujemy tym wszystkim, który chciało się kreować z natury. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni rzetelnością prac, już na tym pierwszym, wstępnym etapie. Tym bardziej nie możemy doczekać się wspólnej pracy twórczej podczas warsztatów i finałowych propozycji – mówi pomysłodawczyni konkursu, Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu Barlinek S.A.

Spośród nadesłanych prac jury, w skład którego weszli uznani architekci oraz przedstawiciele organizatorów, wybrało 15 finalistów. Przed nimi finałowe zadanie: zaprojektowanie deski do przyszłorocznej odsłony kolekcji podłóg „Smaki Życia”. Jednak zanim finaliści przystąpią do pracy, na specjalne zaproszenie Barlinka udadzą się do fabryki firmy, gdzie wezmą udział w unikatowych warsztatach rzemieślniczych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”. Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl

 

Barlinek_kielce_designalive

 

 

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort