Atrakcyjna zabawa układem

Panele Hanging dividers to najnowszy projekt Acustio, polskiego producenta rozwiązań akustycznych, zrealizowany przez duet projektantek – Aleksandrę Hyz i Aleksandrę Mętlewicz.

– Po przeprowadzeniu analizy rynku w zakresie przegród wiszących zauważyłyśmy pewien deficyt interesujących wzorów w ofercie tego typu paneli. Brakowało nam czegoś więcej niż tylko tego, co my nazywamy „deszczykiem” – wycięcia pionowej kreseczki, czy kropeczek, które powtarzają się na całej powierzchni tkaniny – wspomina Aleksandra Mętlewicz. – Próba stworzenia czegoś bardziej atrakcyjnego wizualnie, a zarazem dającego możliwość zabawy układem, zaowocowała geometryczną kompozycją przenikających się kolorów i wzorów.

Panele akustyczne do biur

Nowe panele Acustio służą do wydzielania indywidualnych obszarów pracy z większej przestrzeni. Dwa rodzaje wysokości paneli dają możliwość zawieszenia ich w różnych aranżacjach. Te długie idealnie sprawdzą się do oddzielenia stanowisk na pełnej wysokości pomieszczenia, jak również do wygrodzenia odrębnej przestrzeni w biurowych open space’ach. Krótkie zaś dostosowane są do zawieszania nad meblami lub innymi elementami wyposażenia biura.

Wzory stworzone na potrzeby kolekcji oparte są na wyraźnie zarysowanej geometrii koła i prostokąta. – Tworząc wycięcia oraz płaszczyzny, chciałyśmy stworzyć swego rodzaju „linearny rysunek 3D” w przestrzeni – dopowiada Aleksandra Hyz. Budowa panelu zapewnia szerokie możliwości personalizacji. Dwie sklejone ze sobą warstwy filcu pozwalają wybrać dwa kolory – jeden od zewnątrz drugi od wewnątrz. 

Wszystkie kolekcje Acustio można ze sobą swobodnie łączyć, a poszczególne produkty oraz ich układy i funkcje danych rodzin – wielokrotnie zmieniać. Elementy montażowe oraz akcesoria można również wykorzystywać wielokrotnie, a ich design jest spójny dla wszystkich rodzin.

Hyz Projektuje

Aleksandra Hyz to architektka wnętrz i projektantka produktu. Już w wieku 10 lat wiedziała, co chce w życiu robić. Najpierw było to liceum plastyczne, potem studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadzi własne studio Hyz Projektuje w ramach którego zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych, ale również stoisk targowych, kawiarni czy showroomów. Wraz z Aleksandrą Mętlewicz zaprojektowała system kwietników Floo dla firmy Balma, dzięki któremu znalazła się gronie laureatów konkursu Must Have 2020 oraz finalistów konkursu Dobry Wzór 2020. Prywatnie kolekcjonuje szkło vintage, a najbardziej cieszą ją zdobycze z tych z najbardziej rozwalających się pudeł na targach staroci.

Aleksandra Mętlewicz jest absolwentką poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego na kierunku Architektura Wnętrz. Zanim podjęła współpracę z Acustio, laureatem m.in. nagrody Red Dot Best of the Best 2020, związana była z firmą Balma projektując i aranżując wnętrza biur. Obecnie prowadzi również własną działalność projektując stoiska, przestrzenie wystawiennicze, biura, produkty oraz domy prywatne. Projektuje też stoiska, przestrzenie wystawiennicze, produkty oraz domy prywatne. W 2020 roku wraz z Aleksandrą Hyz  zrealizowała projekt sesji zdjęciowej oraz całej koncepcji rebrandingu dla marki Acustio.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kreatywna Szpitalna

Kreatywna Szpitalna

Warszawa | 25 lipca 2023

Dot Architekci zaprojektowali siedzibę znanej agencji w stolicy

Zrównoważony Wilanów

Zrównoważony Wilanów

Warszawa | 17 czerwca 2023

Aleksandra Mętlewicz i Maciej Jasinia przeprowadzili ponadczasowy lifting