Jest Designer Roku 2014!

warszawa | anna borecka

25 października 2014 | Design | Wydarzenia |

Tytuł Designera Roku 2014 przyznawany przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, otrzymał w tym roku Bartosz Piotrowski, związany z marką PESA.

Po burzliwych obradach interdyscyplinarne jury pod przewodnictwem Katarzyny Rzehak, dyrektor kreatywnej IWP, przyznało nagrody w tegorocznej, XXI edycji konkursu Dobry Wzór.

Tytuł Designera Roku 2014 przyznawany przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, otrzymał w tym roku Bartosz Piotrowski. Projektant specjalizuje się w konstrukcjach pojazdów szynowych. Od 2005 roku związany jest z firmą PESA Bydgoszcz, w której jest głównym projektantem. W swoim dorobku ma projekty m.in. sylwetek tramwajów Swing oraz pociągów Elf. W finale tegorocznej edycji konkursu znalazły się również projektowane przez niego (był szefem projektu): tramwaj Fokstrot i pociąg Dart produkowane przez PESA Bydgoszcz. Przypomnijmy, że Piotrowski przed rokiem w imieniu prezesa firmy PESA, Tomasza Zaboklickiego, odbierał nagrodę Design Alive Award 2013 w kategorii Strateg.

Podczas uroczystej gali wręczono również nagrodę Wzór Roku, przyznawaną przez Ministra Gospodarki. Otrzymały ją Sensory Systemu Inteligentnego Domu marki Fibaro. Autorem projektu jest Maciej Fiedler. Sensory to bezprzewodowe, obsługiwane z urządzeń mobilnych, czujniki zdalne sterowanie m.in. światłem, a także informujące o zalaniu, bądź pożarze w pomieszczeniu.

Konkurs Wzór Roku odbył się po raz 21. W tym roku zgłoszono do niego, aż 159 produktów i usług, z czego do finału trafiły 102. W Sferze Dom tytuł Wzór Roku 2014 trafił do firm Terma za Grzejnik PLC projektu Jacka Rynia oraz do firmy Wiśniowski za linię stylistyczną bram, drzwi i ogrodzeń Home Inclusive projektu Grzegorza Mruka oraz zespołu biura konstrukcyjnego firmy Wiśniowski. W Sferze Pracy jury także przyznało dwie nagrody. Otrzymały je meble biurowe Inees firmy Metro Robert Metelicki oraz pióra wieczne i kulkowe Twist zaprojektowane i produkowane przez firmę Pelikan.

Nagroda w Sferze Publicznej trafiła do Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego Rosa Stanisława Rosa. Zostało nią wyróżnione oświetlenie zewnętrzne Drop i Led zaprojektowane przez Emo design. Dobry Wzór 2014 w Sferze Usług należy do serwisu internetowego Muzykoteka Szkolna. To serwis edukacyjny przygotowany przez Cyber Kids on Real i Narodowy Instytut Audiowizualny na zlecenie Instytutu. Nagrodę w Sferze Nowe Technologie przyznano Sensorom firmy Fibar Group. Za najlepsze w Sferze Grafika Użytkowa i Opakowania jury uznało identyfikację wizualną salonów ze stolarką budowlaną Portierge. Zaprojektował ją Redkroft.

W ostatniej Strefie – Nowe Materiały jury nagrodziło elastyczny brodzik prysznicowy Elax frmy Fiora Bath Collections zaprojektowany przez zespół projektowy firmy.

Wszystkie finałowe i nagrodzone produkty i usługi można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7 do 3 grudnia tego roku.

Więcej: www.iwp.com.pl

2fibaroSensory Systemu Inteligentnego Domu marki Fibaro.

3PLC_fot.Iconic3Grzejnik PLC marki Terma.

4bramy_wisniowskiHome Inclusive projektu Grzegorza Mruka oraz zespołu biura konstrukcyjnego firmy Wiśniowski.

5Inees_NS 36meble biurowe Inees firmy Metro Robert Metelicki.

6Seria_Pior_wiecznych_i_kulkowych_Twist_01pióra wieczne i kulkowe Twist zaprojektowane i produkowane przez firmę Pelikan.

7DROPoświetlenie zewnętrzne Drop marki Rosa.

8strona-www-muzykoteka-2serwis internetowy Muzykoteka Szkolna.

9elax_fioraelastyczny brodzik prysznicowy Elax frmy Fiora Bath Collections.

10portiergeidentyfikacja wizualna salonów ze stolarką budowlaną Portierge.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Kierunek: sztuka!

Warszawa | 1 października 2020

Polecamy najciekawsze październikowe wydarzenia

Centrum świata jest tam, gdzie jestem ja

Na peryferiach

Cieszyn | 3 marca 2015

Rozmowy "Design Alive": Peryferie w ramach 10. urodzin Zamku Cieszyn.

Studiuj Design Management

Studiuj Design

warszawa | 29 czerwca 2014

Trwaja zapisy na studia podyplomowe Design Management.