Praktyczny przewodnik po śmierci, umieraniu i stracie

Royal London, największe towarzystwo ubezpieczeniowe w Wielkiej Brytanii, połączyło siły z agencją kreatywną Rankin i włoską ilustratorką Andreą Ucini, aby stworzyć wyjątkowy przewodnik po… śmierci. 

Śmierć, pomimo swojej nieuchronności, jest trudnym przedmiotem dyskusji. Jednocześnie, od momentu wybuchu pandemii COVID-19, stała się nam bliska jak nigdy dotąd, na dobre wpisując się w dyskurs społeczny. Zilustrowany przez Andreę Ucini przewodnik „Jak dobrze umrzeć” pomaga się z nią oswoić łącząc starannie opracowaną treść z pastelowymi, minimalistycznymi ilustracjami. Dostarcza praktycznych informacji oraz cennego wsparcia w kwestiach, o których najczęściej nie myślimy, dopóki nie zajdzie taka konieczność. Od planowania końca życia, zarządzania majątkiem i urządzania pogrzebu, po pożegnanie z bliskimi, pogodzenie się ze stratą i radzenie sobie z żalem.

Przeprowadzona przez Royal London ankieta wykazała, że aż 87% mieszkańców Wielkiej Brytanii ma poczucie, że umiejętność rozmawiania o śmierci pomogłaby oswoić lęk przed końcem.

Jak dobrze umrzeć?

Treść publikacji podzielono na cztery kluczowe sekcje: Zanim pójdziesz, Twój pogrzeb, Pożegnanie i Dobry żal; wypełnione arkuszami informacyjnymi, ćwiczeniami, praktycznymi wskazówkami oraz listami zadań.  W książce znalazły się również eseje czołowych dziennikarzy oraz wywiady z ekspertami takimi jak Dr Kathryn Mannix, Amita Joshi, Rhik Samadder czy Kevin Toolis. Nie zabrakło również osobistych historii, z którymi mogą utożsamiać się czytelnicy.

– Utrata kogoś, kogo kochasz, jest druzgocącym doświadczeniem. Obecnie pogarszamy sytuację, odkładając ważne rozmowy na ostatnią chwilę – lub do czasu, gdy jest już za późno – mówi fotograf John Rankin Waddell, założyciel agencji Rankin, który w książce dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze śmiercią rodziców.

Książkę można bezpłatnie przeczytać online na stronie Royal London. Papierowe kopie zostały również udostępnione bibliotekom, organizacjom charytatywnym i instytucjom, których praca wiąże się z oswajaniem tematu śmierci.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

„WorkScape”. Nowa przestrzeń pracy

Miejsca pracy

Berlin | 5 lutego 2014

"WorkScape" o współczesnych miejscach pracy.