IMM, czyli Kolonia na Nowy Rok

Kolonia | MAC


10 stycznia 2013 | Design | Wydarzenia |

Już w połowie stycznia w Kolonii rozpoczną się Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz (IMM). To jedna z największych tego typu imprez na świecie. Podobnie jak w zeszłych latach wydarzeniu towarzyszy LivingKitchen – Międzynarodowe Targi Mebli Kuchennych i Wyposażenia Kuchni

Już w połowie stycznia w Kolonii rozpoczną się Międzynarodowe Targi Mebli i Wyposażenia Wnętrz (IMM). To jedna z największych tego typu imprez na świecie. Podobnie jak w zeszłych latach wydarzeniu towarzyszy LivingKitchen – Międzynarodowe Targi Mebli Kuchennych i Wyposażenia Kuchni

„Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie nowego roku niż wizyta w Kolonii” – deklarują organizatorzy targów. IMM Cologne to nie tylko targi meblarskie, ale także znakomite miejsce, by poznać wiodące trendy i spektakularne innowacje w branży meblowej i okołomeblowej. Co roku więc wystawiają się tu nie tylko producenci mebli ale także wytwórcy urządzeń elektrycznych, akcesoriów kuchennych. – W Kolonii można zobaczyć najlepsze projekty oraz odkryć marki i producentów, którzy dają mocny impuls – przekonują organizatorzy.

IMM Cologne zaczynało jako targi poświęcone wyłącznie meblom. W ostatnich latach jednak mocno otwarły się na projekty w innych dziedzinach. Wystawcy prezentują się w różnych sekcjach: Prime and Comfort, Pure Village, Pure Textile oraz Pure Editions. I tak np. Pure Textile jest platformą, gdzie pojawią się twórcy innowacyjnych tkanin, stosowanych w projektowaniu wnętrz. Ta sekcja to tylko przykład na różnorodność produktów, jakie można spotkać spacerując po targach.

Inne targowe sekcje to m.in. Prime, Sleep, Comfort czy Smart. Będą więc propozycje nawiązujące do młodzieżowego stylu życia, następnie sektor z materacami i innymi produktami związanymi ze snem, nowoczesnymi mieszkaniami i meblami tapicerowanymi. Już teraz organizatorzy, choć nie chcą zdradzać szczegółów, zapowiadają niezwykłą instalację „Das Haus” w sektorze Pure Village, którą przygotowuje projektant Luca Nichetto.

Z kolei na LivingKitchen pojawi się ok. 160 wystawców z 18 krajów, gdzie poznamy najnowsze propozycje wśród sprzętów AGD i systemów mebli kuchennych. W sumie podczas całego tygodnia będzie można zobaczyć nowości przygotowane przez 1200 firm z 50 krajów świata.

Europejskie organizacje skupiające producentów mebli zaprezentują efekty swoich doświadczeń produkcyjnych i rynkowych. W Kolonii będzie gościć sześć takich organizacji, a wśród nich grupa z Bośni i Hercegowiny. Organizacja składa się z siedmiu firm, które pokażą klasyczne meble wykonane z litego drewna, a także meble tapicerowane i łazienkowe. W Kolonii będą gościć także firmy skupione wokół Szwajcarskiego Programu Promocji Importu (SIPPO).

Istotnym elementem IMM stała się „Interior Innovation Award”, o którą walczą producenci z różnych stron świata.

Targi odbędą się w dniach od 14 do 20 stycznia 2013 roku w Kolonii.

Więcej: www.imm-cologne.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Tabanda: Projektujemy i produkujemy fajne rzeczy [zdjęcia]

Nowości Tabandy

Kolonia | 27 stycznia 2015

Tak wygląda warsztat grupy projektowej Tabanda.

Biurowy krajobraz

Biurowy krajobraz

mediolan | 14 kwietnia 2014

Elastyczna przestrzeń biura może sprzyjać kreatywności.

Meble dla wsp??czesnych nomad?w

Meble 3+ dla nomadów

Kolonia | 3 lutego 2014

Studio Zięty użyło nowej technologii do stworzenia innowacyjnego warsztatu.

Jasper Morrison dla Cappellini

Nowy Cappellini

Meda | 1 lutego 2014

Cap Chair to już kolejny projekt Jaspera Morrisona dla Włochów.