Ikea stawia na vintage

| ELIZA ZIEMIŃSKA

24 kwietnia 2012 | Rzeczy

Niebawem w sklepach Ikea pojawi się najnowsza kolekcja Ikea Post Scriptum. Siódma z serii edycja specjalnej linii produktów trafi do sprzedaży pod hasłem „Design wzbogaca każde wnętrze”.

Meble IKEA w stylu vintage

Inspiracją do stworzenia serii była ponad 60-letnia historia wzornictwa Ikei. Jednak nowe projekty to nie tyle przedmioty z dawnych lat przywrócone do życia, ale meble innowacyjne pod względem formy, funkcji oraz zastosowanych materiałów. W świecie wzornictwa modne jest dyskutowanie o klasycznych przedmiotach vintage i wprowadzanie nowych produktów w starym stylu. Zawsze powtarzaliśmy jednak, że nie chcemy powielać starych wzorów. Nie byłoby to nic nowego i nie przyczyniłoby się do rozwoju. Zamiast tego, staramy się czerpać inspirację z przeszłości, aby móc tworzyć innowacyjne produkty, które należą bardziej do przyszłości – powiedział Peter Klinkert, kierownik projektu Ikea Post Scriptum.

W skład kolekcji, obejmującej 46 produktów. Wchodzą m. in. krzesła, stoliki, komody, regały, misy, lampy, tekstylia i inne akcesoria wyposażenia wnętrz. Wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska, takich jak drewno, zwłaszcza bambusowe, tworzywo PET z recyklingu, kompozyty polimerowo-drzewne (WPC) czy len. Projekty te są interesujące, oryginalne i co charakterystyczne dla Ikei, wielofunkcyjne.

Przykładowe produkty z najnowszej kolekcji Ikea PS to lampa podłogowa z kloszem z tiulu ułożonego na kształt sukienki, wykorzystująca oświetlenie LED, stolik składający się z trzech części, które można zestawić razem lub używać osobno (każdy stolik ma inny plastikowy blat: o płaskiej powierzchni, z jedną lub z czterema miskami), półka na buty, która może służyć jednocześnie jako ławka czy witryna prezentująca wstawione do niej przedmioty niczym oprawione w ramy.

Przeczytaj również: Must have 2021. Oto najlepsze polskie produkty

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Z miłości do kolorów

Z miłości do kolorów

Warszawa | 28 grudnia 2023

Pracownia La Fala Studio postawiła na światło. Ale to mieszkanie urosło!