Gościnność według Puro

Puro Warszawa Stare Miasto nie próbuje udowadniać swojej wyjątkowości spektakularnymi gestami. Proponuje raczej jakość rozumianą jako konsekwencję – w doborze materiałów, rytmie przestrzeni, relacji z miastem. Nie narzuca się, ale daje przestrzeń – do zatrzymania, obserwacji i regeneracji.

Położone zaledwie kilka kroków od Placu Teatralnego, w pobliżu Opery Narodowej i Parku Saskiego, warszawskie Puro Stare Miasto to już ósmy hotel marki w Polsce, a zarazem pierwszy tak kompleksowo zaprojektowany przez tylko jedno studio – kopenhaskie GamFratesi.

Duet projektantów odpowiadał nie tylko za koncepcję wizualną, ale także za całościowe doświadczenie gościa – od układu funkcjonalnego po wybór mebli, dzieł sztuki i detali. – To otworzyło przed nami wyjątkową możliwość, by poprzez pełne zanurzenie opowiedzieć naszą wizję gościnności – mówi Stine Gam, współzałożycielka GamFratesi.

Magazyn Design Alive

POCZET POLSKICH PROJEKTANTÓW

ZAMAWIAM

POCZET POLSKICH PROJEKTANTÓW

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 51/2025 UWAŻNOŚĆ

Hotel hołduje prostocie i miękkiemu minimalizmowi charakterystycznym dla skandynawskich wnętrz.

Kolorystyka – subtelna, lecz wyrazista – czerpie z kolei z warstwowej historii Warszawy i atmosfery ulicy Canaletta przy której znajduje się hotel. Naturalne tonacje wypełniają przestrzeń ciepłem i budują most między przeszłością a teraźniejszością.

PURO Stare Miasto
Każdy z 192 pokoi Puro Stare Miasto opowiada inną historię – o prostocie, elegancji i dobrym designie. Widać tu pewną stylistyczną powściągliwość, która nie oznacza rezygnacji z komfortu – przeciwnie, wyposażenie łączy kultowe skandynawskie formy z nowoczesnym sznytem.

– Od dawna wprowadzaliśmy do naszych hoteli skandynawskie marki i widzieliśmy, jaką radość sprawiają one gościom. Tym razem chciałem pójść krok dalej – uczcić nasze nordyckie korzenie, a jednocześnie połączyć je z lokalną sztuką i ciepłem polskiej gościnności – podkreśla Rune Askevold, założyciel i CEO Puro.

W hotelowych wnętrzach – zarówno prywatnych, jak i wspólnych – znalazły się meble i oświetlenie takich marek jak Gubi, Louis Poulsen, Carl Hansen & Son, Fredericia czy japońska Koyori. Uzupełniają je naturalne wykończenia – trawertyn, forniry i drewno Dinesen.

Od początku istnienia Puro stawia na sztukę i lokalną kulturę. Tak jest i tym razem – hotelowe wnętrza wypełniają prace m.in. Karoliny Bielawskiej, Agaty Bogackiej, Cezarego Poniatowskiego, Cyryla Polaczka i Emilii Kiny.

Dopełnienie kolekcji stanowi relief autorstwa szwedzkiego artysty Ferdinanda Evaldssona.

PURO Stare Miasto

Poza przestrzenią prywatną, Puro oferuje także rozbudowaną część wspólną. Jej centralnym punktem jest MUND – koncept kulinarny łączący piekarnię, wine bar i restaurację. Otwartość tej przestrzeni, jej miejski charakter, sprawiają, że nie trzeba być gościem hotelu, by się tu pojawić.

To propozycja także dla „lokalsów” – na szybki poranny chleb, spokojny lunch lub wieczorne spotkanie przy winie.

Hotel dysponuje też przestrzenią konferencyjną, strefą wellness (siłownia Technogym, sauna) oraz zapewnia zaplecze do codziennej pracy i dłuższego pobytu.

To ważny aspekt strategii Puro – tworzenia hoteli, które funkcjonują nie tylko jako miejsca krótkich noclegów, ale też mikroświaty do życia i pracy w rytmie miasta.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk dawnego Krakowa w nowej odsłonie hotelu Puro

Szyk dawnego Krakowa

Kraków | 8 grudnia 2020

Nowa odsłona hotelu Puro Kraków Old Town proj. Zuzy i Piotra Paradowskich