Puro Warszawa Stare Miasto nie próbuje udowadniać swojej wyjątkowości spektakularnymi gestami. Proponuje raczej jakość rozumianą jako konsekwencję – w doborze materiałów, rytmie przestrzeni, relacji z miastem. Nie narzuca się, ale daje przestrzeń – do zatrzymania, obserwacji i regeneracji.
Położone zaledwie kilka kroków od Placu Teatralnego, w pobliżu Opery Narodowej i Parku Saskiego, warszawskie Puro Stare Miasto to już ósmy hotel marki w Polsce, a zarazem pierwszy tak kompleksowo zaprojektowany przez tylko jedno studio – kopenhaskie GamFratesi.
Duet projektantów odpowiadał nie tylko za koncepcję wizualną, ale także za całościowe doświadczenie gościa – od układu funkcjonalnego po wybór mebli, dzieł sztuki i detali. – To otworzyło przed nami wyjątkową możliwość, by poprzez pełne zanurzenie opowiedzieć naszą wizję gościnności – mówi Stine Gam, współzałożycielka GamFratesi.
Hotel hołduje prostocie i miękkiemu minimalizmowi charakterystycznym dla skandynawskich wnętrz.
Kolorystyka – subtelna, lecz wyrazista – czerpie z kolei z warstwowej historii Warszawy i atmosfery ulicy Canaletta przy której znajduje się hotel. Naturalne tonacje wypełniają przestrzeń ciepłem i budują most między przeszłością a teraźniejszością.
Każdy z 192 pokoi Puro Stare Miasto opowiada inną historię – o prostocie, elegancji i dobrym designie. Widać tu pewną stylistyczną powściągliwość, która nie oznacza rezygnacji z komfortu – przeciwnie, wyposażenie łączy kultowe skandynawskie formy z nowoczesnym sznytem.
W hotelowych wnętrzach – zarówno prywatnych, jak i wspólnych – znalazły się meble i oświetlenie takich marek jak Gubi, Louis Poulsen, Carl Hansen & Son, Fredericia czy japońska Koyori. Uzupełniają je naturalne wykończenia – trawertyn, forniry i drewno Dinesen.
Od początku istnienia Puro stawia na sztukę i lokalną kulturę. Tak jest i tym razem – hotelowe wnętrza wypełniają prace m.in. Karoliny Bielawskiej, Agaty Bogackiej, Cezarego Poniatowskiego, Cyryla Polaczka i Emilii Kiny.
Dopełnienie kolekcji stanowi relief autorstwa szwedzkiego artysty Ferdinanda Evaldssona.
Poza przestrzenią prywatną, Puro oferuje także rozbudowaną część wspólną. Jej centralnym punktem jest MUND – koncept kulinarny łączący piekarnię, wine bar i restaurację. Otwartość tej przestrzeni, jej miejski charakter, sprawiają, że nie trzeba być gościem hotelu, by się tu pojawić.
Hotel dysponuje też przestrzenią konferencyjną, strefą wellness (siłownia Technogym, sauna) oraz zapewnia zaplecze do codziennej pracy i dłuższego pobytu.
To ważny aspekt strategii Puro – tworzenia hoteli, które funkcjonują nie tylko jako miejsca krótkich noclegów, ale też mikroświaty do życia i pracy w rytmie miasta.