Giulia w sercu miasta

Mediolan – stolica luksusu, mody, designu i najlepszych panzerotti na świecie. Miasto, w którym sztuka współczesna Fundacji Prada, balet w La Scali i torebki na słynnej Via Montenapoleone przyciągają tłumy równie mocno co awangardowe wystawy w niewielkich galeriach i drinki w kultowym Bar Basso. To miasto ma wszystko: zarówno styl, jak i chaos włoskiej ulicy, tradycję i nowoczesność zestawione na każdym rogu, cudowną mieszaninę designu z prostotą i południowym luzem. I właśnie taki musiał być pierwszy mediolański hotel sieci Room Mate zaprojektowany przez Hiszpankę Patricię Urquiolę.

Hotel_urquiola_Mediolan_da_designalive - 2

Giulia to kwintesencja klasy i włoskiego smaku. Ale to nie luksus odgrywa tutaj główną rolę. To przede wszystkim Mediolan – jego nowoczesność, kontrasty i sztuka stały się najważniejszą inspiracją dla projektantki Patricii Urquioli, autorki wnętrz i wyposażenia. Hotel nawiązuje do charakterystycznego mediolańskiego stylu z połowy XX wieku, w którym subtelny vintage łączy się z domową atmosferą. Room Mate Giulia położony jest w samym sercu miasta, zaledwie kilka kroków od Piazza del Duomo i galerii Vittorio Emanuele. 85 pokoi pełnych elegancji, odważnych form i inspiracji retro. To prawdziwe estetyczne doznanie jak na stolicę designu przystało – dla niektórych kolejny bardzo dobry powód, by odwiedzić to miasto bez względu na porę roku.

Hotel_urquiola_Mediolan_da_designalive - 7

– Giulia łączy istotę Mediolanu: nowość, estetyczną świeżość, zabawę i otwartość. Hotel odzwierciedla miasto poprzez kolory, materiały, obrazy, mieszankę różnych języków i kodów estetycznych, a także dokładność w szczegółach – podkreśliła Patricia Urquiola zaraz po otwarciu. I faktycznie. Hotel ma unikalny klimat dzięki mocnym nawiązaniom do rozwiązań estetycznych typowych dla stolicy Lombardii – widać je na każdym kroku zarówno w formie, jak i w materiałach. Podobnie jak w mediolańskiej katedrze Duomo podłogę w holu wykonano z różowego marmuru. Cegły z terakoty – typowy element w lokalnej architekturze – pokazane zostały na zakrzywionej ścianie holu, tworząc piękny trójwymiarowy efekt. Powtarzające się wzory geometryczne odnoszą się do mediolańskiej grafiki: kolejnego ważnego punktu w kulturze miasta. W całym hotelu podziwiać można prace różnych artystów, fotografów, ilustratorów, których łączy jedno – wszyscy są „Milanesi”.

Hotel_urquiola_Mediolan_da_designalive - 4

Pokoje zaprojektowano na wzór domowych przestrzeni – wszystkie są przytulne, w klimacie vintage i z czarującymi dodatkami przypominającymi różne epoki oraz style. Twórcy chcieli stworzyć miejsce przyjazne, w którym goście znajdą wszystko to, czego potrzebują na co dzień – podobnie jak we własnych domach. Giulia jest hotelem klasy ekonomicznej, ale wyróżnia się wykończeniem z najwyższej półki: większość mebli zaprojektowała sama Patricia Urquiola, a ich wykonaniem zajęła się marka Cassina (hiszpańska architektka została niedawno mianowana jej dyrektorem kreatywnym).

Hotel_urquiola_Mediolan_da_designalive - 3

Łóżka, stoły, sofy, meble w sypialniach, lustra oraz przepiękne zasłony, stworzone przez Cassina Contract specjalnie na potrzeby tego projektu, łączy łagodny kobiecy styl. W pokojach znajdziemy meble marek Kartell i Moroso, charakterystyczne oświetlenie Flos i Oluce oraz wzorzyste tkaniny Kvadrat. Dolny hol przypomina eklektyczny miszmasz z meblami i kombinacjami kolorystycznymi, których zwieńczeniem stały się grafiki wykonane przez lokalnych artystów.

Hotel_urquiola_Mediolan_da_designalive - 1

Room Mate Hotels to międzynarodowa sieć hoteli butikowych założona w Hiszpanii w 2005 roku przez byłego olimpijczyka Enrique „Kike” Sarasola. Wszystkie miejsca łączy przekonanie, że najlepszym sposobem podróżowania jest odwiedzanie przyjaciół – ich styl życia i znajomość okolicy sprawiają, że nawet w nieznanym miejscu czujemy się jak u siebie. Każdy hotel zaprojektowano z myślą o komforcie, cieple i przyjaznej atmosferze, a najistotniejszym doświadczeniem, które ma się stać udziałem gości, jest design. Dotychczas do współpracy w tworzeniu Room Mate Hotels zaproszeni zostali: Patricia Urquiola, Lorenzo Castillo, Pascua Ortega i Teresa Sapey.

Więcej na: www.room-matehotels.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W nurcie modernizmu

W nurcie modernizmu

São Paulo | 8 października 2021

Patricia Urquiola zachwyca kolekcją dla brazylijskiej marki Etel

Gra perspektywą

Gra perspektywą

walencja | 10 maja 2019

Najnowsza kolekcja dywanów marki Gan to kolejne dzieło Patricii Urquioli.

Urquiola i jej salon

Urquiola i jej salon

Madryt | 10 stycznia 2017

Patricia Urquiola stworzyła nową koncepcję salonu pokazowego marki Laufen.