Galaktyczne konstelacje

Kolekcja Evy Szumilas ma pokojowe przesłanie. Daje wyraz temu, że wszyscy jesteśmy częścią kosmosu i tworzymy system nierozerwalnych połączeń.

Eva Szumilas to polsko-libańska projektantka, która miłością darzy design i podróże. Mieszkała na Cyprze i w Irlandii, a w 2010 roku przeniosła się do Bejrutu w Libanie, aby założyć tam swoje studio projektowe. Skoro świat stoi przed nią otworem, swoją najnowszą kolekcję zatytułowała z rozmachem – Galaxy.

– Inspirowana wszechświatem i galaktykami gwiazd i planet, kolekcja Galaxy przypomina nam, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego niż my sami.

Tak jak galaktyki składają się z niezliczonych gwiazd, tak my, ludzie, i inne istoty tworzące wszechświat tworzymy rozległą konstelację jednostek, z których każda ma swoje własne, unikalne cechy i doświadczenia. Jesteśmy ze sobą połączeni poprzez sieci społeczne i kulturalne. Jesteśmy częścią ogromnego ekosystemu i powinniśmy starać się żyć w pokoju we wspólnym wszechświecie – wyjaśnia Eva Szumilas.

Kolekcja Evy Szumilas została wykonana przy użyciu tradycyjnych technik rzemieślniczych. Rezultatem jest fuzja kulturowych tradycji i nowoczesnej estetyki.

Jak wszystkie projekty Evy Szumilas, Galaxy emanuje duchem sztuki dekoracyjnej i odzwierciedla jej dbałość o szczegóły. Piękno, estetyka, czystość i elegancja to wartości, które wyznaczają kreatywną drogę projektantki.

Do produkcji Szumilas wykorzystuje szlachetne materiały – tym razem sięgnęła po przyciemniane na czarno drewno orzechowe i dąb francuski, a także stal i aluminium. Mosiężne intarsje podkreślają astronomiczne konotacje, a motyw przewodni – koło – wskazuje jasno na planetarny kontekst.

Wyrafinowane, a jednocześnie solidne formy uzupełniono drobiazgowymi dekoracjami, co sprawia, że kolekcja doskonale wpisuje się w nurt designu kolekcjonerskiego.  Wyrazista estetyka idzie w parze z funkcjonalnością, a do tego snuje poetycką opowieść. Kosmos!

Eva Szumilas studiowała architekturę na Politechnice Wrocławskiej, którą ukończyła z tytułem magistra architektury i urbanistyki w 2002 roku. W 2010 roku przeniosła się do Bejrutu, gdzie założyła studio projektowe. Jej twórczość czerpie zarówno z kultury Bliskiego Wschodu, jak i Europy. Pracuje jako projektantka mebli i produktów, realizuje też projekty jako architekt – zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym (wysokiej klasy mieszkania i biura korporacyjne). Wykonuje także projekty dla branży hotelarsko-gastronomicznej w Libanie, regionie MENA i Europie.

Magazyn Design Alive

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

TRÓJMIASTO 2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Ewa Szumilas z Bejrutu: – To było jak wybuch bomby atomowej. Zginął chłopak, który produkował moje meble

Relacja po wybuchu

Bejrut | 12 sierpnia 2020

Ewa Szumilas z Bejrutu: - To było jak wybuch bomby atomowej

Design w czasach zarazy. Eva Szumilas: – Odbieram to jako „znak”

To „znak”

Ateny | 13 kwietnia 2020

Projektantka Eva Szumilas i jej opowieść o czasach zarazy