Ewa Szumilas i jej magiczna pigułka

Apteczka. Każdy ją ma ­– w domu, w pracy, w samochodzie, choć przybiera różne kształty i każdy definiuje jej zawartość inaczej. Swoją interpretację zaprezentowała w ostatnich dniach również Ewa Szumilas, polska projektantka na co dzień związana z Bejrutem.

Apteczka The Magic Pill została zaprojektowana z myślą o wystawie i akcji zorganizowanej przez organizację Road for Life. Odzwierciedla surrealną rzeczywistość, w jakiej przyszło żyć ludziom w Libanie od października 2019 roku. W jej wnętrzu znajdziemy wszystko to, co w standardowej apteczce – opatrunki oraz środki niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy.

– Kryzys polityczny i ekonomiczny, który spotęgowany został wybuchem w porcie w Bejrucie w zeszłym roku, brak paliwa, prądu i leków, codzienna walka i zmaganie się z tymi trudnościami sprawiają, że wszyscy liczymy na jakiś cud, na magiczną pigułkę, która uzdrowi nas wszystkich – mówi Ewa Szumilas. – Tak jak w filmie „Matrix”, czerwona i niebieska pigułka nawiązują do wyboru między chęcią poznania prawdy potencjalnie niewygodnej albo zmieniającej życie lub pozostania w swojej strefie komfortu, tak ja oferuję czerwoną pigułkę, otwierającą umysł na niewygodną prawdę o otaczającym nas świecie – mówi projektantka.

W wystawie i aukcji wzięło udział 35 artystów i designerów. Dochód z aukcji został w całości przekazany libańskim strażakom. Cena wywoławcza pigułki wynosiła 1500 dolarów, jednak podczas licytacji projekt sprzedano za 4 tys. dolarów.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Galaktyczne konstelacje

Galaktyczne konstelacje

Liban | 5 czerwca 2024

Polsko-libańska proj. Eva Szumilas prezentuje kolekcję inspirowaną astrologią

Ewa Szumilas z Bejrutu: – To było jak wybuch bomby atomowej. Zginął chłopak, który produkował moje meble

Relacja po wybuchu

Bejrut | 12 sierpnia 2020

Ewa Szumilas z Bejrutu: - To było jak wybuch bomby atomowej

Design w czasach zarazy. Eva Szumilas: – Odbieram to jako „znak”

To „znak”

Ateny | 13 kwietnia 2020

Projektantka Eva Szumilas i jej opowieść o czasach zarazy

Bejrut Ewy Szumilas

Bejrut Ewy Szumilas

Liban | 25 sierpnia 2019

Jej projekty to połączenie funkcjonalności i wyrafinowanej estetyki