ElektroKlub. Czynne od zmierzchu do świtu

Festiwal Tauron Nowa Muzyka w ostatnią sobotę karnawału zaprasza na dwunastogodzinny, najbardziej spektakularny rave tej zimy!

ElektroKlub to załogowy lot w przestrzeń tanecznej elektroniki z zagranicznymi gwiazdami za sterami! Wystąpią: Danny Daze (USA), Superpitcher (Niemcy), Efdemin (Niemcy), Lucy (Niemcy), Ada (Niemcy), Chino & B.Baran (Polska) i wielu innych. W cieniu katowickiego Spodka – na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego znajdziecie wszystko, czego potrzeba do szczęścia w karnawałową noc: dwie sceny, najlepsze nagłośnienie świata, taneczną energię, zielony dach, miłość i techno. Czynne od zmierzchu do świtu.

ElektroKlub, 6.02.2016, start godz. 19.00, Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Bilety w cenie 80 zł. Więcej na: www.elektroklub.xyz

20150608_JS_JEMS_MCK_Katowice_0651_0652_143532893617_2048-1024

LINE-UP
Sala Słoneczna/ Solar Room
Danny Daze (USA) | Superpitcher (DE) | Efdemin (DE) | Lucy (DE) | Ada (DE) | B.Baran & Chino (PL)
Sala Księżycowa/ Lunar Room
Fischerle (PL) | Palcolor (PL) | Iron Noir (PL)| AARPS (PL) | Mirt (PL) | TER (PL)

elektroklub_poster

TIMETABLE
Słoneczna/ Solar Room
19.00 B.BARAN & CHINO (Live)
20.00 ADA (DJ set)
22.00 SUPERPITCHER (DJ set)
00.00 DANNY DAZE (DJ set)
02.00 EFDEMIN (DJ set)
04.00 LUCY (DJ set)
Sala Księżycowa/ Lunar Room
19.00 AARPS (Live)
20.00 TER (Live)
21.00 MIRT (Live)
22.00 PALCOLOR (Live)
00.00 IRON NOIR (Live)
02.00 FISCHERLE (Live)
04.00 IRON NOIR (Live)

tnm_krakow_foto_radoslaw_kazmierczak_02

Danny Daze (USA)
Gorący powiew Miami w sam raz na środek kalendarzowej zimy. Słynący z wielkiej muzycznej wyobraźni i wszechstronności DJ i producent Danny Daze to najjaśniejsza gwiazda sceny Solar Room. Za deckami – od dziecka, sławę zdobył przebojowym „Your Everything” z 2011 roku (trzy razy w ciągu jednej nocy u Setha Troxlera!). W USA, mimo młodego wieku, był już wówczas uznanym weteranem sceny house i techno. Był wszędzie, kolaborował z najlepszymi, ale w pięknym mieście Katowice pojawi się po raz pierwszy.
www.facebook.com/DannyDaze
www.soundcloud.com/dannydaze

Superpitcher (DE)
Gdy miał 16 lat uwiodły go subtelne dźwięki Prefab Sprout, Scritti Politti i Roxy Music. Dziesięć lat później, kiedy rozpoczął pracę w kolońskiej wytwórni Kompakt, znalazł nowych bohaterów: Wolfganga Voigta, Chain Reaction, Joerga Burgera i Air Liquide. Dziś jako DJ i producent bez reszty oddaje się eksploracji brzmień, które określić można jako „electronic pop & shimmering, glimmering techno”. W muzycznym CV Superpitchera wymienić należy: niezapomnianą wersję „Baby’s On Fire” Briana Eno, remiksy dla Dntel, Quarks, M83 czy DJ-a Hella, „Here Comes Love”, „Today” oraz najnowszy album „Kilimanjaro”.
www.kompakt.fm/artists/superpitcher

Efdemin (DE)
Philip Sollmann – producent i klasycznie wykształcony muzyk, który zaistniał na berlińskiej scenie techno serią wydawnictw dla wytwórni: Dessous, Aus, Bpitch Control, Morris Audio oraz Lan Muzic. W 2007 roku nakładem Dial Records ukazał się debiutancki minimalowy album „Efdemin”, łączący wpływy techno i house’u (owacje na stojąco!). Druga płyta „Chicago” umocniła go na pozycji twórcy wyrafinowanej muzyki tanecznej. Ostatni, wyśmienity album „Decay”, zainspirowany został pobytem artysty w Japonii i mieści w sobie wszystko, co najlepsze: analogowe brzmienie, deep techno, deep house i dubowe echa. Mistrz! Efdemina na żywo można sprawdzić w Berghain lub na pokładzie ElektroKlubu!
www.facebook.com/efdemin

Lucy (DE)
Hard userom festiwalu Tauron Nowa Muzyka nie trzeba go za bardzo przedstawiać. Każdy występ Lucy’ego w ramach TNM wspominamy z bijącym (w rytmie techno) sercem. Dlatego nie mogło zabraknąć go w załodze ElektroKlubu. Lucy jest Włochem, ale na stałe stacjonuje w Berlinie, gdzie od 2009 roku prowadzi wytwórnię Stroboscopic Artefacts. Pojawia się na festiwalach muzyki tanecznej i w najważniejszych klubach świata, ale można go było usłyszeć również na festiwalu operowym. Poszukujący, eksperymentujący i zawsze na czasie, already a legend.
www.facebook.com/lucyofficial

Ada (DE)
Wspaniale się składa – przed Państwem Ada! Owiane legendą występy na żywo wysłały ją dookoła świata i z powrotem, zanim jeszcze debiutancki album „Blondie” wylądował w pierwszej dziesiątce rankingu najlepszych albumów pop New York Times (rok 2004). Drugi album „Meine zarten Pfoten” ukazał się nakładem Pampa Records – wytwórni DJ-a Koze. Melodyjny tech-house inspirowany najlepszym sortem muzyki pop w wykonaniu Ady słynie z tego, że niezawodnie pokrzepia serca i literalnie porywa do tańca.
www.facebook.com/in.a.gadda.da.ada

B.Baran & Chino (PL)
Chino to pochodzący z Katowic fan rolandowych brzmień i minimalistycznych rozwiązań. B.Baran znany jest przede wszystkim z nieistniejącego już drum’n’basowego duetu Sentel. W duecie tworzą jedno z najciekawszych zjawisk na rodzimej scenie techno, zaskakując publikę niespodziewanymi zmianami tempa oraz muzyczną wszechstronnością.
www.facebook.com/101CHINO
www.soundcloud.com/bartekbaran88

Fischerle (PL)
Jeden z najbardziej zapracowanych twórców muzyki elektronicznej w Polsce, podpora projektów: Mech, Szubrawy Kot czy Porcje Rosołowe. W jego muzyce dubowe techniki spotykają się z techno. Wieloletnie doświadczenie na polu różnych gatunków muzycznych – od hip-hopu po muzykę ilustracyjną i medytacyjną, sprawia, że jego występy pełne są eksperymentów z brzmieniem i nietypowych rozwiązań.
www.facebook.com/fischerlem

Palcolor (PL)
Emil Macherzyński, znany między innymi z formacji Złota Jesień oraz dokonań producenckich, w swoim nowym projekcie inspiruje się klasycznym IDM spod znaku Autechre i Legowelt, przekładając je na ciepłe analogowe brzmienia.
www.facebook.com/palcolor

AARPS (PL)
Beats in Space. Moduluje częstotliwości w poszukiwaniu momentów magicznych, serwując dalekie analogowe loty. Długie, ambientowe i wolno przekształcające się formy oraz gęste, nieregularne i pełne detali sekwencje wciągają w abstrakcyjną narrację, pełną zwrotów akcji. Zawodnika wystawiło nieocenione Biuro Dźwięku Katowice.
www.facebook.com/aaarps

Iron Noir (PL)
Prawdziwe duo bajer – Wojciech Kucharczyk (The Complainer, założyciel wytwórni MikMusik) oraz Łukasz Dziedzic, tym razem na warsztat wzięli mroczną elektronikę. Skupione wokół motorycznych basów i transowych rytmów, choć – jak zawsze – niepozbawione specyficznego poczucia humoru i chęci nieustającej zabawy muzyką.
www.facebook.com/IRON.NOIR.band

MIrt (PL)
Muzyk, malarz, designer, wydawca, entuzjasta field recordingu. Solo opublikował kilkanaście płyt, kolejnych kilka w duetach oraz z formacjami Brasil & The Gallowbrothers Band i One Inch of Shadow. Współtworzy XAOC Devices, modularne.info oraz wytwórnie MonotypeRec i saamleng. Przez lata prowadził oficynę cat|sun.
www.soundcloud.com/mirt-1
www.facebook.com/Mirt-307674845923132/?fref=ts

TER (PL)
Dziewczyna z syntezatorami modularnymi. Kilka lat występowała w zespole Brasil & The Gallowbrothers Band, w zeszłym roku zadebiutowała solowym albumem „Fingerprints”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem. Występowała na prestiżowych imprezach w kraju (np. krakowski Unsound)i za granicą (m.in. w londyńskim klubie Cafe OTO).
www.soundcloud.com/mirt-1/mirt-ter-sultans-of-s-excerpt

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Stop in Motion. Archiwa „Design Alive” poruszone i zatrzymane na festiwalu Tauron Nowa Muzyka

Stop in Motion

KATOWICE | 16 sierpnia 2016

Archiwa „Design Alive” poruszone i zatrzymane na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Tauron Nowa Muzyka. 10 lat inspirującego brzmienia

Był sobie las

Katowice | 25 sierpnia 2015

Tauron Nowa Muzyka. 10 lat inspirującego brzmienia.

Kalendarium „Design Alive”. Czerwiec-październik 2015

Wakacyjny must be

Wiedeń | 27 czerwca 2015

Kalendarium "Design Alive". Czerwiec-październik 2015.

Centrum świata jest tam, gdzie jestem ja

Na peryferiach

Cieszyn | 3 marca 2015

Rozmowy "Design Alive": Peryferie w ramach 10. urodzin Zamku Cieszyn.