Ekscytujące skandynawskie nowości Kinnarps

Warszawa | Tekst promocyjny

28 listopada 2021 | Design | Polecane |

Zapraszamy do ekscytującego spotkania z nowościami Grupy Kinnarps z 2021 roku. Wśród nich znajdują się zarówno całkowicie nowe produkty, jak i kolejne warianty dotychczasowych serii. Jak zawsze w produktach marek należących do Grupy Kinnarps tradycja i rzemieślniczy kunszt spotykają się z innowacją i kreatywnością.

Poznajcie najnowsze rozwiązania Grupy Kinnarps!

Grupa Kinnarps

Stół Picnic

design: Marie Oscarsson
marka: Materia

To seria o beztroskim, a jednocześnie solidnym wyglądzie, składająca się ze stołu, ławki i stołka. Stół i ławki można ustawić przy ścianie lub zestawić ze sobą dwa moduły, ponieważ jeden z ich krótszych boków jest prosty, a drugi zaokrąglony. Komfort siedzenia zwiększa mocowana na rzepy szara podkładka filcowa, która przypomina piknikowy koc. Serię Picnic uzupełnia metalowa skrzynka z czterema gniazdami elektrycznymi lub gniazdami USB. Skrzynka zawiera też puste miejsce na rośliny doniczkowe, sztućce, przyprawy, notatniki i długopisy w zależności od przeznaczenia serii w aranżacji wnętrza.

Kinnarps

Sofa Ambient

design: Fredrik Mattson
marka: Materia

Sofa modułowa Ambient została zaprojektowana z myślą o komforcie w przestrzeniach publicznych takich jak lotniska, szpitale czy szkoły. Jej solidna konstrukcja jest estetyczna, minimalistyczna i elegancka. Pojedyncze siedziska można w razie potrzeby łatwo wymienić. Sofę można łatwo dostosować do potrzeb konkretnej przestrzeni wybierając różnej długości ramę, oraz podłokietniki lub ścianki działowe z uchwytami na czasopisma, oraz blaty stolików, które zapewniają dodatkową powierzchnię.

Grupa Kinnarps

Sofa Ro

design: Mattias Stenberg
marka: Materia

Komfort podczas siedzenia i sprężystość siedziska sofy oraz fotela Ro zapewnia użycie innowacyjnej, elastycznej tkaniny Dymetrol®. Zastosowanie ukrytych rzepów do mocowania zdejmowanej tapicerki jest praktycznym rozwiązaniem, które pozwoli dłużej cieszyć się wygodną serią Ro.

Grupa Kinnarps

Ławka Today

design: Mia Cullin
marka: Materia

Ławka Today jest wszechstronna. Wiele możliwości łączenia daje nieograniczone możliwości aranżacji w miejscach publicznych, takich jak szkoły, centra handlowe i biura. System Today obejmuje ławki o różnej długości oraz narożnik z miejscem do siedzenia, stolikiem lub donicą. Elementy można łączyć zarówno wzdłuż, jak i pod kątem prostym. Nogi są dostępne z eleganckim wykończeniem chromowanym lub malowane proszkowo w wielu kolorach. W razie potrzeby elementy można łatwo wymienić, a blat z litego drewna nadaje się do szlifowania i ponownego lakierowania. Podsiedzeniowe gniazda elektryczne/USB są dostępne jako opcja.

Grupa Kinnarps

Stolik Tinnef

design: Charlotte von der Lancken
marka: Skandiform

To przykład, gdy recykling staje się designem, a odpady z tworzyw sztucznych zyskują nowe życie. Blat stolika Tinnef jest wykonany w 100 procent z plastiku pochodzącego z recyklingu butelek, dzięki czemu każdy stolik ma unikalny kolorowy wzór. Teraz do wariantów wykończeń dołączył blat wykonany z opakowań po nabiale, który deseniem przypomina marmur. Wyjątkowa, przyciągająca uwagę biała powierzchnia mieni się srebrzystymi drobinkami folii.

– Dążąc do stosowania tworzyw sztucznych wolnych od paliw kopalnych, musimy zająć się również przedmiotami, które już istnieją. Dałam plastikowym odpadom nowe życie w formie kolorowego stołu, który wciąż nosi ślady swojej przeszłości, w której był plastikową butelką – mówi projektantka.

Stolik Tinnef autorstwa Charlotte von der Lancken zdobył trzy nagrody Best of NeoCon w następujących kategoriach: Stolik okazjonalny, Innowacja, Zrównoważony rozwój.

Grupa Kinnarps

Krzesło Soft Top

design: Brad Ascalon
marka: Skandiform

Krzesło i stołek barowy na kółkach uzupełniają wielokrotnie nagradzaną serię siedzisk Soft Top, którą stworzono dla przestrzeni publicznej. Spełnia ona wszystkie związane z tym wymagania, takie jak elastyczność cenowa, jakość i wytrzymałość oraz liczna rodzina wariantów i rodzajów wykończenia do wyboru.

Pufa Bolero

design: Nina Jobs 
marka: Skandiform

Pufa Bolero to dodatek do wnętrza o kompaktowej konstrukcji. Może służyć jako siedzisko lub podnóżek, uzupełniając serię sof i foteli o tej samej nazwie, inspirowanej bolerkiem, czyli elementem damskiej garderoby. W całej serii siedzisk na ramę można zakładać pasujące do tapicerki lub kontrastujące pokrowce, dzięki którym szybko zmienia się wygląd całego mebla lub wnętrza.

– Pufa Bolero to zabawny dodatek do serii sof i foteli o tej samej nazwie. Mimo iż posiada własny charakterystyczny wygląd, dobrze komponuje się z innymi członkami tej rodziny siedzisk. Jest lekka, dobrze służy jako stołek lub podnóżek wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe miejsce do odpoczynku – mówi projektantka Nina Jobs.

Fotel Deli Lounge

design: Thomas Pedersen
marka: Skandiform

Ten miękki i wygodny fotel uzupełnia wielokrotnie nagradzaną serię Deli, do której należą krzesła z możliwością sztaplowania oraz stołek barowy. Dwuczęściowa konstrukcja fotela umożliwia wykorzystanie tkanin w różnych kolorach i zabawę stylami.

Deli Lounge poszerza popularną serię Deli o wygodny fotel. Model ten jest bardziej obszerny niż klasyczne krzesło Deli. Bardziej obszerna i rozłożysta konstrukcja zapewnia relaks podczas siedzenia w różnych pozycjach. Dzięki wyraźnie organicznemu designowi i wysokiemu poziomowi komfortu ten fotel może być używany na wiele różnych sposobów, w wielu różnych ustawienia – mówi projektant Thomas Pedersen.

Stolik Matsumoto

design: Claesson Koivisto Rune 
marka: Skandiform

Wszechstronny stolik pod laptopa to kolejny model z serii Matsumoto znanego trio designerskiego Claesson Koivisto Rune. Dzięki zaokrąglonym kształtom i minimalistycznemu wzornictwu znajdzie zastosowanie w wielu przestrzeniach.

Matsumoto rozpoczął życie w japońskim mieście o tej samej nazwie jako stolik do kawy w showroomie ceramiki połączonym z księgarnią dla dzieci, którego wnętrze projektowaliśmy. Teraz w nowym wariancie zbliżyliśmy do siebie miękkie, zaokrąglone kształty podstawy i blatu, tworząc stolik do laptopa. Dzięki temu zestawienie ich kształtów stało się jeszcze wyraźniej widoczne – mówią projektanci Claesson Koivisto Rune.

Dobre samopoczucie użytkowników, szacunek dla naturalnych zasobów i zrównoważony rozwój od etapu projektowania po drugie życie produktów to znak rozpoznawczy produktów Grupy Kinnarps, które należą do skandynawskiej klasyki wyposażenia wnętrz użytkowych. To meble o długiej żywotności, tworzone tak, aby można było je łatwo naprawić, odnowić i użyć ponownie. Celem Kinnarps jest wykorzystanie w nowych produktach materiałów pochodzących z recyklingu oraz znalezienie innowacyjnych sposobów na zagospodarowanie odpadów produkcyjnych.

Kolejne nowości Grupy Kinnarps wkrótce!

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: