Collab – laboratorium współpracy

Collab to marka, która oferuje elastyczne przestrzenie do pracy w nowoczesnym budynku biurowym Format w Gdańsku. Operator biura serwisowanego skorzystał z kompleksowej oferty Kinnarps, aby stworzyć odważną przestrzeń o stylistyce nawiązującej do koncepcji laboratorium, gdzie zespół każdej wielkości znajdzie dostosowane do swoich potrzeb, w pełni przygotowane miejsce do pracy.

Pomysłodawcom marki Collab chodziło o efektywne wykorzystanie powierzchni na parterze w nowo powstałym budynku Format, aby stworzyć kompletne biuro serwisowane z uwzględnieniem wszystkich potrzebnych funkcji i przestrzeni, takich jak: recepcje, aneksy kuchenne, sale konferencyjne oraz części wspólne.

Na wczesnym etapie projektu zaproszono do współpracy Kinnarps. Inwestorom od samego początku towarzyszyło przekonanie, że podstawę sukcesu stanowi odpowiednie otoczenie, do czego niezbędne jest wyposażenie przestrzeni w meble wysokiej jakości, które wpisują się w koncepcję projektu.

– Już na bardzo wczesnym etapie projektowania zostaliśmy włączeni w projekt przestrzeni Collab, dzięki czemu współpraca przebiegała sprawnie, choć towarzyszyło nam wiele wyzwań. Oprócz realizacji w wymagających okolicznościach post pandemicznych, musieliśmy również wykazać się elastycznym podejściem do asortymentu, aby był zgodny z założeniami dotyczącymi charakteru biura, a jednocześnie zmieścił się w budżecie klienta – Anna Grodzka, Sales Director Region North w Kinnarps Polska.

Energetyczna kolorystyka i dobór elementów wyposażenia

Kolorystyka przestrzeni jest wyrazista. W częściach wspólnych dominują kontrastujące ze sobą odcienie granatu i koloru pomarańczowego. Całość tworzy nowoczesną, energiczną, inspirującą przestrzeń, która zachęca zarówno do spotkań, jak i do pracy w skupieniu.

Oprócz strefy do pracy wyposażonej w ergonomiczne fotele obrotowe Esencia oraz biurka z serii[P] i Oberon, w biurze znalazły się przestrzenie o wielu funkcjach, m.in. recepcja wraz z lobby, kilka sal konferencyjnych różnej wielkości, aneksy kuchenne, strefa chillout oraz małe pomieszczenia do rozmów telefonicznych.

Dobór elementów wyposażenia wspomaga aktywności użytkowników w poszczególnych strefach. Kuchnie wyposażone zostały w wysokie stoły ze stołkami barowymi Frisbee zachęcające do nieformalnych pogawędek z innymi użytkownikami biura.

W miejscach spotkań ruch i ergonomię zapewniają mobilne krzesła Motus, a w strefie biurowej część stanowisk pracy została wyposażona w biurka z elektryczną regulacją wysokości, która umożliwia dopasowanie do wzrostu użytkownika lub jego stylu pracy.

W strefach wspólnych wykorzystano przede wszystkim lekkie meble, łatwe do przeniesienia i zmiany aranżacji, takie jak stołki Rocca i Mr T, stoliki Hopper i Curling, zaś energetyczne kolory wyposażenia lobby od progu przyciągają uwagę wszystkich wchodzących do budynku.

Miejsce, które inspiruje do twórczego myślenia

Klient docenił profesjonalne podejście przedstawicieli Kinnarps, współpracę, determinację w realizacji założeń projektu, przy jednoczesnej szybkiej reakcji na zmiany, a wysoka jakość mebli i ich design sprawiły, że rozwiązania Kinnarps są chętnie wybierane przez nowych najemców budynku Format.

– Jesteśmy zadowoleni z jakości mebli oraz ogólnego klimatu całego biura. To już nasza druga lokalizacja w Gdańsku, łącząca profesjonalizm, funkcjonalność i wyjątkowy komfort – mówi Marta Burak, Leasing Director w Collab.

Tym samym na mapie Gdańska pojawiło się nowe miejsce, które inspiruje do twórczego myślenia i rozwijania swojego biznesu!

Dzięki współpracy zespołu projektowego składającego się z architektów i przedstawicieli klienta oraz Kinnarps powstał ciekawy projekt nowoczesnej, przestrzeni elastycznej, gdzie można znaleźć miejsce do pracy zarówno dla pojedynczej osoby, jak i dla całej firmy.

Więcej na temat projektu znajdziecie tutaj

Projekt: Collab

  • Klient: Format Flex
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Metraż: 1850 m2
  • Liczba stanowisk pracy: 238
  • Architekt: Roark Studio , arch. Michał Ścieszka , arch. Magdalena Sicha

Rozwiązania Grupy Kinnarps zastosowane w projekcie:

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: