Od kuchni

Dwupoziomy, 90-metrowy apartament w nowo-powstałej zabudowie mieszkaniowej w Gdyni był niemałym wyzwaniem dla projektantki, Pauliny Kisiel. O charakterze konceptu zaważyła jednak pasja gospodarzy, dzięki czemu to właśnie kuchnia stała się centralnym punktem projektu

– W studioturbo.pl zazwyczaj zajmujemy się projektowaniem wnętrz usługowych: restauracji i gastrobarów. Zadanie ułatwiło zamiłowanie gospodarzy do sztuki gotowania. Projektowałam dla właścicieli kilku trójmiejskich restauracji i pasjonatów kulinariów, dlatego właściwie od początku naszej współpracy było jasne, że to właśnie kuchnia stanie się sercem projektu – tłumaczy projektantka, Paulina Kisiel.

Przestrzeń kuchenna według założenia miała mieć domowy charakter, ale także posiadać elementy nawiązujące do wnętrz usługowych. Rozwiązaniem stało się użycie zdecydowanych barw i materiałów. Kuchnia wykorzystuje szafki Metod i fronty Fropt w mocnym kolorze zieleni. Ziemisty odcień rozlewa się na sąsiadującą ścianę i schowek pod schodami, zaznaczając już od wejścia charakter przestrzeni.

gdynia_od_kuchni_designalive (7)

Do wykończenia ścian użyto mosiężnych płacht nawiązujących do metalowych, przemysłowych urządzeń gastronomicznych. Ciepła, złota barwa rozjaśnia pomieszczenie refleksami światła. Detale – gałki szafek, bateria i pojedyncze szczeble półek dopełniają kompozycję. Elementem spajającym kuchnię z pozostałą częścią mieszkania jest bar z nadwieszanymi półkami.

Funkcjonalnie mieszkanie składa się z części dziennej zlokalizowanej na parterze i nocnej – na piętrze. Obie strefy spaja wizualnie mała wewnętrzna klatka schodowa. Schody wykonane są z dębowego drewna oraz czarnych szczebli. Zostały zaprojektowane wspólnie z regałem oraz półkami okalającymi bar, dzięki czemu odbierane są jako mebel spajający oba poziomy apartamentu.

gdynia_od_kuchni_designalive (4)

gdynia_od_kuchni_designalive (1) studio turbo

gdynia_od_kuchni_designalive (5) studio turbo

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 9 godz. temu

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days

Nadchodzi Przypływ

Nadchodzi Przypływ

Gdynia | 4 czerwca 2024

W gdyńskim Bankowcu przy ulicy 3 Maja powstała nowa inicjatywa artystyczna

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!