Dwupoziomowa oaza

Choć momentami dość surowy, zaprasza do środka obietnicą spokoju i relaksu. Taki właśnie miał być dwupoziomowy apartament w pobliżu ścisłego centrum Katowic. Na taki wystrój wnętrza zdecydowała się właścicielka. Za projekt odpowiada Magdalena Dzierzon z Magic Interior Design.

Dwupoziomowy apartament mieści się na dwóch ostatnich kondygnacjach budynku, w prestiżowej dzielnicy Katowic. Blisko stąd do gwarnego centrum. Idealne miejsce dla młodej właścicielki i jej kota. Pracująca w korporacji na pełnych obrotach główna lokatorka apartamentu chciała stworzyć przeciwwagę dla dynamicznego i niekiedy zbyt pełnego bodźców codziennego rytmu życia. Opowiedziała o tym Magdalenie Dzierzon z Magic Interior Design a ta postanowiła zaprojektować wymarzoną oazę spokoju w środku miasta.

– Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni spokojnej i harmonijnej, aby po wejściu do domu móc odpocząć, uciec od zgiełku centrum miasta i zrelaksować się po pracy – wyjaśnia Magdalena Dzierzon. – Stąd naturalne materiały takie jak drewno i kamień, spokojna neutralna kolorystyka, miękkie tkaniny i obłe kształty. Taka estetyka wpływa na człowieka uspokajająco.

Apartament projektu Magdaleny Dzierzon

Mierzący 86 m kw. dwupoziomowy apartament architektka postanowiła podzielić na strefy. Na pierwszej kondygnacji wygospodarowała spory i wygodny hol. Wita nas więc zaskakująco duża przestrzeń. Mamy tu do dyspozycji sporą wygodną szafę, zabudowę pod schodami oraz obłe lustro. Stąd można skierować kroki do pokoju gościnnego lub ku sypialni. Swe miejsce znalazło w niej duże wygodne łóżko z łamanymi kinkietami. Jest jeszcze pokój gościnny.

– Pełni on w zasadzie trzy funkcję – biura, pralni oraz pokoju gościnnego. Znajdziemy tu wygodne fornirowane biurko z regałem na książki, gdzie można popracować w dni home office. W szafie schowane są sprzęty – pralka oraz suszarka. Natomiast gdy Klient ma gości, może spokojnie przenocować ich na rozkładanej sofie – wyjaśnia Magdalena Dzierzon.
 
Na tym samym poziomie znajdziemy jeszcze łazienkę. Jest ona prawdziwą wisienką na torcie. To właśnie w jej przestrzeni znalazło się miejsce na jedyny wyrazisty kolor. Jest on zaakcentowany przez obecność obłych płytek Wow Design w kolorze szałwiowej zieleni.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Po pokonaniu schodów znajdziemy się w strefie dziennej. I faktycznie jest tu wyjątkowo słonecznie. Wszystko dzięki południowo-zachodniej ekspozycji apartamentu. To jeden z jego atutów. No bo kto nie chciałby mieć możliwości codziennego podziwiania zachodów słońca? Schyłkiem dnia można się cieszyć w pokoju lub w ciepłe dni korzystając z tarasu. Ma być miło i wygodnie. I jest. O komfortowy relaks właścicielki mieszkania dba sofa marki Rossanero w ciekawym, stonowanym odcieniu brązu.
 
– Z drugiej strony strefy dziennej znajduje się kuchnia z jadalnią. Dla estetycznej spójności forniry w kuchni oraz na panelu telewizyjnym zostały wybarwione pod kolor drewnianej posadzki. Użyta biel w pomieszczeniu jest złamana, nie ostra – wyjaśnia odpowiedzialna za to wnętrze architektka.
 
Ciekawym elementem, na który nie można nie zwrócić uwagi jest oświetlenie. O przyjemną atmosferę wieczorem dba zawieszona nad stołem lampa Armoas del Campo. W dawaniu światła tej przestrzeni wspierają ją zresztą także i kinkiety, które spotkamy w całym mieszkaniu. Ich klosze to talerze wykonane z naturalnego alabastru.
 
Już na etapie tworzenia projektu architektka wiedziała, że młoda właścicielka zakochana jest w roślinności. Ma do niej totalną słabość. Nie mogło więc zabraknąć kwiatów, które dodatkowo sprawiają, że mieszkanie jeszcze bardziej zaprasza do spędzania w nim czasu.
 
Magdalena Dzierzon jest architektką wnętrz. Pracuje w zawodzie od 2014 roku, obecnie prowadzi swoje autorskie studio Magic Interior Design w Katowicach. Ukończyła Politechnikę Śląską oraz Escuela Superior de Diseño w La Rioja w Hiszpani. W projektowaniu ceni funkcjonalność, naturalne materiały, ponadczasowy design. Z pasji do projektowania stworzyła wraz z koleżanką kolekcję szklanych lamp Mo Lumiere, które były finalistą w konkursie Elle Decoartion Polska na Gdynia Design Days. Inspirują ją głównie podróże oraz ludzie.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Idealny kompromis

Idealny kompromis

Katowice | 13 października 2022

Odwiedzamy 62-metrowe mieszkanie na osiedlu Trzy Stawy

Mała Japonia

Mała Japonia

Katowice | 29 czerwca 2022

Azjatyckie inspiracje na jednym z katowickich osiedli