Duch pomiędzy drzewami

Czerniewice | ŁUKASZ POTOCKI

3 lipca 2015 | Design | Rzeczy |

Hamak Duch polskiej firmy Lesovik to superlekka konstrukcja. Jest współczesną interpretacją tradycyjnych hamaków brazylijskich dostosowaną do wymogów turystyki kwalifikowanej. Ważący zaledwie 450 g, pełnowymiarowy hamak mierzący po rozłożeniu 300×150 cm mieści się do pokrowca niewiele większego niż półlitrowa butelka. Stanowi alternatywę dla namiotów – jego głównym przeznaczeniem jest organizacja noclegów w terenie podczas biwaków i wędrówek.

Manufaktura Lesovik, czyli Rafał Palowski i Małgorzata Szalińska, to firma projektująca i produkująca wyposażenie dedykowane biwakowaniu hamakowemu. Ta stosunkowo młoda dyscyplina turystyki budzi coraz większe zainteresowanie, a Lesovik jako jedyny producent na polskim rynku prowadzi starania by hamakersom (ang. hammock camping) dostarczyć sprzęt światowej klasy.

Aby osiągnąć niską wagę, niezrównaną wytrzymałość na obciążenia i wysoki komfort użytkownika Lesovik korzysta z materiałów produkowanych na zamówienie – oddychająca tkanina (poliamid w splocie rip-stop zabezpieczającym przed rozdzieraniem) i aramidowo-poliestrowe linki mocujące to podstawowe techniczne zalety Ducha. Jego minimalistyczna konstrukcja to idealna mieszanka zaawansowanych technologicznie materiałów, niezawodnej prostoty i fenomenalnej wygody.

Cena: 219 zł. Więcej na: www.lesovik.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: