Mieszkanie kolekcjonera pełne klasyków designu

Pod czujnym okiem projektantów z pracowni Indoor, mieszkanie w kameralnej kamienicy z lat 30. XX w. przy ul. Oleandrów w Warszawie, odzyskało dawnego ducha i ponownie zachwyca modernistycznymi detalami. Było to zlecenie o tyle wyjątkowe, że realizowane dla przyjaciela architektów, który właśnie tu postanowił zapuścić korzenie i sprowadzić kolekcję XX-wiecznych klasyków designu.

Głównym zadaniem projektantów było stworzenie otwartej przestrzeni ozdobionej klasycznym parkietem oraz wystrojem utrzymanym w czarno-białej kolorystyce. Mając na uwadze tryb życia klienta, odrzucono klasyczny podział funkcji mieszkania na rzecz otwartej przestrzeni (sypialnię wydzielono jedynie za pomocą dwustronnej szafy, wyodrębniono również niewielką, lecz funkcjonalną kuchnię).

– Z właścicielem mieszkania znaliśmy się już od dawna, zrealizowaliśmy wspólnie kilka wcześniejszych projektów eksperymentując i poszukując, zawsze jednak ogromną rolę w każdym z mieszkań odgrywały autentyczne meble i dodatki vintage, pieczołowicie selekcjonowane, odnawiane i przywracane do życia – zdradza Barbara Łaźniewska, z pracowni projektowej Indoor.

W mieszkaniu znajdziemy mnóstwo klasyków designu.  Oczkiem w głowie kolekcjonera jest szkło, w tym seria duńskich wazonów Per Lütkena z lat 60., która wypełnia specjalnie zaprojektowaną do tego celu witrynę, a także fotel Egg projektu Arne Jacobsena. Całość dopełniają prace Thomasa Vinsona, artysty o niemiecko-francuzkich korzeniach, którego prace coraz częściej goszczą na wystawach w Polsce.

Wystrój mieszkania wciąż się zmienia, uzupełniane jest ono bowiem o kolejne zdobycze z aukcji i pchlich targów. Więcej na: www.indoorprojekt.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio