DOMOWA FOTOSYNTEZA [ZDJĘCIA]

Innowacyjne światła obiektu Quadra pozwalające na regularny rozkwit roślin to zasługa włoskiej marki Bulbo.

Pomysł powstał w 2010 roku i zaowocował współpracą z Wydziałem Nauk Rolniczych przy Alma Mater Studiorum na Uniwersytecie Bolońskim. Dwa lata później młoda, założona przez Lorenza Antonioniego, firma Bulbo rozpoczęła wdrażanie pierwszych projektów.

Innowacyjność włoskiej marki polega na wykorzystaniu światła ledowego w celu wspomożenia uprawy roślin. Emitowane kolorowe iluminacje to kombinacje wybranych częstotliwości świetlnych. Ta eksperymentalna technologia sprawiła, iż odtworzone zostaje spektrum procesu fotosyntezy, co pozwala na śledzenie każdego etapu wzrostu hodowanej flory. Bazylia, papryczka chilli, hiacynt, mięta, sałata, truskawka, rzodkiewka, pomidor czy orchidea – to niektóre z propozycji przeznaczonych do użytku w obiekcie Quadra.

Przedmiot zbudowany jest z białego lakierowanego aluminium. Jego boczne pokrętła pozwalają na regulację wysokości powierzchni świetlnych, których żywotność przewidziano na 40 tys. godzin. Z kolei ich rotacja pozwala na lokowanie w trzech różnych pozycjach. Elegancję podkreśla dolna część, tzw. podstawka, którą skonstruowano z wodoodpornego drewna jodłowego.

Za obiekt Quadra zapłacimy 250 euro.

Więcej na: www.bulbolight.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Światło Chmur

Światło Chmur

Wenecja | 14 stycznia 2020

Dima Loginoff dla włoskiej marki Axolight