Dom niczym monument

Monolityczna, ceglana bryła Casa Sierra Fría zapewnia spokój czteroosobowej rodzinie. Za projekt willi odpowiada znane meksykańska pracownia Esrawe Studio.

Znajdujący się w stolicy Meksyku dom składa się z dwóch równoległych brył połączonych korytarzem, tworzących wokół patio kształt podkowy. Bryły okalają zieloną enklawę dziedzińca, obniżonego względem budynku i wyłożonego kamieniem. Wąskie czerwone cegły pokrywają zewnętrzną elewację oraz posadzki wizualnie spajając projekt. Brak okien od zewnątrz równoważą ogromne przeszklenia okalające dziedziniec, zapewniające widok na bujną roślinność i wpuszczające do środka mnóstwo światła.

Wewnątrz zdecydowano się na jasną paletę barw gdzie odcienie szarości łączą się z ciepłem drewna. Na parterze znajdują się część dzienna, salon oraz jadalnia otwarta na ogród. Schody w sieni prowadzą na piętro gdzie ulokowano trzy sypialnie oraz kolejny salon. Na najwyższym poziomie znajdziemy przeszklony pawilon ze strefą do relaksu oraz zewnętrzny taras.

Mierząca 576 metrów kwadratowych Casa Sierra Fría jest pierwszą tak monumentalną rezydencją założonego w 2003 roku Esrawe Studio, które do tej pory skupiało się na projektowaniu mebli.

Więcej na: www.esrawe.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio