Dom niczym monument

Monolityczna, ceglana bryła Casa Sierra Fría zapewnia spokój czteroosobowej rodzinie. Za projekt willi odpowiada znane meksykańska pracownia Esrawe Studio.

Znajdujący się w stolicy Meksyku dom składa się z dwóch równoległych brył połączonych korytarzem, tworzących wokół patio kształt podkowy. Bryły okalają zieloną enklawę dziedzińca, obniżonego względem budynku i wyłożonego kamieniem. Wąskie czerwone cegły pokrywają zewnętrzną elewację oraz posadzki wizualnie spajając projekt. Brak okien od zewnątrz równoważą ogromne przeszklenia okalające dziedziniec, zapewniające widok na bujną roślinność i wpuszczające do środka mnóstwo światła.

Wewnątrz zdecydowano się na jasną paletę barw gdzie odcienie szarości łączą się z ciepłem drewna. Na parterze znajdują się część dzienna, salon oraz jadalnia otwarta na ogród. Schody w sieni prowadzą na piętro gdzie ulokowano trzy sypialnie oraz kolejny salon. Na najwyższym poziomie znajdziemy przeszklony pawilon ze strefą do relaksu oraz zewnętrzny taras.

Mierząca 576 metrów kwadratowych Casa Sierra Fría jest pierwszą tak monumentalną rezydencją założonego w 2003 roku Esrawe Studio, które do tej pory skupiało się na projektowaniu mebli.

Więcej na: www.esrawe.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Śląski monument

Śląski monument

Katowice | 10 sierpnia 2022

Trzy połączone ze sobą pawilony obejmują 734 m kw. Dookoła - kompletna pustka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego