Dom Idei magazynu „Design Alive” zagości na Gdynia Design Days

Gdynia | Ewa Trzcionka

20 marca 2018 | Design | Wydarzenia |

Po ogromnym sukcesie w Łodzi Dom Idei „Design Alive” tym razem zagości w Gdyni. Już dziś zapraszamy w gościnne progi Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera” w dniach 6-15 lipca podczas 11. edycji Gdynia Design Days.

Tuż przy złotych piaskach plaży, w cieniu bujnej zieleni, z kieliszkiem musującego wina w dłoni; w otoczeniu nietuzinkowych wnętrz oraz dzieł sztuki, architektury i grafiki. Wkoło nowe pokłady inspiracji, gwar rozmów i szum bałtyckich fal. Czy widzisz się już tam? Podczas Gdynia Design Days magazyn „Design Alive” stworzy nadmorską wersję Domu Idei, tym razem w miejscu o niezwykłej tradycji – Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”.

Magazyn „Design Alive” to ulubione źródło inspiracji ludzi twórczych, którzy stale pragną poszerzać swoje horyzonty. W zeszłym roku czasopismo postanowiło „wyjść” poza papier i przejść w trzy wymiary, otwierając czasową ekspozycję nazwaną Domem Idei. Zestawienie wystaw, projekcji i spotkań tematycznych miało na celu stworzenie miejsca inspirujących spotkań ludzi kreatywnych oraz odkrywanie miejsc zapomnianych. Pierwsza odsłona wydarzenia miała miejsce w willi fabrykanta i marszanda Henryka Grohmana podczas Łódź Design Festiwalu i została przyjęta, jako jedno z najciekawszych punktów ŁDF.

Tym razem „Design Alive” odkryje przed nami miejsce, które powstało w 1923 roku jako jeden z najpiękniejszych obiektów naszego wybrzeża – hotel „Polska Riwiera” ściągający nad Bałtyk spragnionych wypoczynku, w 1945 roku zyskał nowego właściciela i funkcję Domu Marynarza. Jaki był cel tego typu miejsc w powojennej Polsce? Tworzono je po to, by marynarzom zapewnić „nieskrępowany wypoczynek, ale równocześnie oddziaływać na nich wychowawczo”. Może z lekkim przymrużeniem oka, ale taki właśnie będzie nadmorski Dom Idei magazynu „Design Alive”: podczas Gdynia Design Days redakcja kwartalnika wraz z zaprzyjaźnionymi partnerami, artystami, projektantami i aktywistami stworzy miejsce twórczych spotkań w atmosferze nadmorskiego odprężenia, które od wieków pobudzało i sprzyjało olśnieniom.

Miejsce: Klub Marynarki Wojennej „Riwiera”, ul. Zawiszy Czarnego 1
Organizator: „Design Alive”
Partner główny: Gdynia Design Days
Partnerzy: Kinnarps, Davis, WKG, Paged Meble, Traffic Design, Bujnie, Projekt68, Secto Design
Kurator: Ewa Trzcionka
Aranżacja przestrzeni: NONEgrupa
Organizacja: Wojciech Trzcionka
Koordynacja: Magdalena Krelińska

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Bieg szlakiem modernizmu

Bieg szlakiem modernizmu

Gdynia | 24 czerwca 2024

DA x Flow x Szczęsny. Niecodzienny bieg i współpraca podczas Gdynia Design Days