Dobry Browar

Z miłości i fascynacji prawdziwym rzemieślniczym piwem powstał Dobry Browar. W samym sercu Gniezna, Ania i Bartek Kozłowscy we współpracy z MABA studio stworzyli lokal łączący browar z restauracją oraz kameralną przestrzenią hotelową.

Głównym założeniem podczas projektowania wnętrza było stworzenie miejsca otwartego na spotkania oraz pozwalającego podejrzeć kulisy pracy browaru. Stąd na dwóch kondygnacjach budynku można degustować warzone na miejscu piwo, a dzięki przeszklonej ścianie w piwnicy zobaczyć proces jego powstawania.

Dla podkreślenia rzemieślniczego charakteru do stworzenia aranżacji wykorzystano połączenie betonu i metalu, których surowość łagodzą drewniane akcenty. Podział przestrzeni pierwszego piętra wyznaczają regały na trunki zrobione z prętów żelbetowych, same butelki natomiast wykorzystano także do stworzenia nietypowych, dekoracyjnych lamp.

Przechodząc ulicą przez okna browaru dojrzymy miedzianą kadź, w której warzone jest piwo oraz główny bar. Podświetlany kontuar wykończono surową blachą, a nad nim zawisła konstrukcja wykonana z metalowej siatki perforowanej. Na pierwszym piętrze znajduje się także „beer wall”, czyli samoobsługowy bar z piwem.

MABA studio

Specjalizującą się w projektowaniu wnętrz pracownię tworzy zespół absolwentek Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu – Marta Badzińska oraz Joanna Marciniak. – Przy każdym projekcie zwracamy uwagę na jego kontekst i przeznaczenie, aby uzyskać spójną wizję. Nasza praca opiera się na jasnej komunikacji, zaangażowaniu oraz intuicji – podkreślają projektantki. – Wierzymy w indywidualne podejście do każdego projektu, niestandardowe detale i surowe materiały.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Sztuka metafory

Sztuka metafory

Warszawa | 27 września 2022

Wenecka wysoka woda zalała nowy warszawski bar! Poznajcie Va Bene Cicchetti

Oliva otwarta na nowo

Oliva otwarta na nowo

Warszawa | 12 maja 2022

Po tymczasowym zamknięciu warszawska restauracja powraca w nowej odsłonie

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!