Do biegu po fotel, gotowi, start!

Ton przyciągnął na 19. edycję Designbloku, najbardziej prestiżowego czeskiego festiwalu, nową kolekcją oraz niekonwencjonalną instalacją projektu Jana Plechaca i Henry’ego Wielgusa. – Chcieliśmy przekazać, że każdy powinien zobaczyć pierwszą w pełni tapicerowaną kolekcję Ton, tak więc wokół fotela zgromadziliśmy 650 miniaturowych postaci biegnących, aby zobaczyć fotel – tłumaczą projektanci.

Fotel Alba zajął centralne miejsce w instalacji zaprojektowanej przez Jana Plecháča i Henry’ego Wielgusa, która zdobyła nagrodę za najlepszą instalację producenta. – Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że fotel Alba projektu Alexandra Guflera otrzymał tytuł Najlepszego Nowego Mebla na tegorocznym Designblok. To wspaniałe że przyciągnął uwagę krajowych ekspertów, bo oprócz tego w październiku otrzymał nagrodę German Design Award – powiedział Jan Juza, dyrektor marketingu Ton.

Dla Ton to pierwsza w pełni tapicerowana kolekcja, zawiera krzesło, fotel i fotel klubowy, które łączy ta sama konstrukcja nóg i kształt oparcia. Sprężyny kieszonkowe i odlewana pianka PUR używane do produkcji tych siedzisk zapewnią maksymalny komfort siedzenia, również w długim okresie. – Pochodzę z Włoch, z natury szukam dobrego jedzenia i napojów oraz renomowanych restauracji. Dokładnie taka atmosfera inspirowała mnie podczas projektowania nowej kolekcji. Kolekcja opiera się na doskonałych materiałach i pracy najwyższej klasy specjalistów w swoim rzemiośle. Na pierwszy rzut oka klasyczna, wzbogacona świeżymi detalami, które gwarantują jej ponadczasowość. A ponieważ dobre jedzenie chcemy spożywać w spokojnej atmosferze dobrej restauracji, skupiliśmy się na komforcie siedzenia – mówi projektant Alexander Gufler, opisując inspirację do tej kolekcji. Kulinarna dusza kolekcji znajduje odzwierciedlenie w jej nazwie. Alba, to włoskie miasto w Piemoncie, regionie znanym z produkcji trufli.

Więcej na: www.ton.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: