Diuna pełna sztuki

Cztery nowe przestrzenie wspólne, cztery wielkie rzeźby oraz niezwykła kolekcja sztuki. Tak prezentują się odnowione lobby biurowców Diuny zaprojektowane przez Annę Łoskiewicz

Modernizacja kompleksu biurowego Diuna (dawniej Marynarska Business Park) zlokalizowanego na warszawskim Służewcu objęła zarówno teren zewnętrzny inwestycji, jak również przestrzenie wspólne czterech budynków kompleksu. Nowa odsłona holi wejściowych w Diunie to dzieło projektantki Anny Łoskiewicz z Łoskiewicz Studio, która jest także autorką projektu nowej strefy rowerowej oraz identyfikacji wizualnej inwestycji. 

– Część mebli wykonana jest z płyt pochodzących z odpadów plastikowych, które są zmielone i przetworzone w taki sposób, że można robić z nich meble lub inne przedmioty. Jest to piękny materiał o organicznym charakterze, trochę przypomina kamień, można go też podświetlać. Do wszystkich lobby zaprojektowaliśmy dywany, które są wydrukowane na podłożu zrobionym częściowo ze starych sieci rybackich – mówi Anna Łoskiewicz.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Elementem wyróżniającym Diunę jest kolekcja prac polskich i zagranicznych artystów, która zdobi przestrzenie wspólne czterech budynków. W każdym lobby oglądać można dzieła innego artysty, które wpisują się w szeroko pojętą ideę krajobrazu całego kompleksu.

Prezentowane w lobby B prace Jana Dziaczkowskiego z kolekcji „Góry dla Warszawy” to metafora wielkiej miłości artysty do gór. Dzieła pokazują co by było, gdyby Warszawa była w górach.

W lobby C znajdują się prace Nikodema Szpunara, które tworzą abstrakcyjny krajobraz. Szpunar ma zaprojektowane narzędzie – specjalny pędzel – którym maluje nieskończone i przenikające się formy, korespondujące ze zlokalizowaną w lobby architektoniczną rzeźbą.

W lobby D prezentowana jest z kolei instalacja „Kokarda” autorstwa Sofii Hannah Dunkelberg stworzona z metalu. Kokarda jest  z pozoru gładka i miękka jednak materiał, z którego wykonana jest instalacja jest ostry, kanciasty i ciężki. Artystka kwestionuje w ten sposób konwenanse i utarte szlaki oraz role społeczne, jakie są nam przypisywane.

Kolekcję sztuki uzupełnia zlokalizowana w lobby A „Różowa Syrenka” – neon autorstwa Maurycego Gomulickiego z 2013 roku. Dzieło to wpisuje się w teatralność lobby i łączy w sobie elementy wyrazu, na które autor chętnie stawia w swojej twórczości – neonowy róż i zamiłowanie do postaci warszawskiej syrenki, która jest ważną częścią krajobrazu stolicy.

Biurowiec Diuna – dawniej Marynarska Business Park

Metamorfoza biurowego kompleksu przy ulicy Taśmowej to wspólna inicjatywa Syrena Real Estate oraz PineBridge Benson Elliot.

Głównym projektantem nowej odsłony Diuny jest Pracownia Architektoniczna MJZ, projekt zieleni opracowało iGreen Architektura Krajobrazu, projekt wnętrz oraz nowej identyfikacji wizualnej to dzieło Łoskiewicz Studio. Za przebudowę odpowiada Grupa Reesco, a za project management cmT Group.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Odyseja estetyczna

Odyseja estetyczna

Warszawa | 7 maja 2023

Nieustraszeni dyktatorzy smaku: Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Jacek Kołodziejski

Japońska perfekcja w polskim wykonaniu

Shibori

Warszawa | 3 grudnia 2016

Wełniane akcesoria inspirowane japońskim rzemiosłem od Beza Projekt.

Lane szkło w tęczowych barwach

Tęczowa komoda

Warszawa | 27 kwietnia 2016

Lane szkło w tęczowych barwach od Bezy.