Rozmowy na Nowej Muzyce

Przez dwa dni festiwalu Tauron Nowa Muzyka (22 i 23 sierpnia) niepodzielnie panować będzie muzyka. Jeśli jednak odczujecie potrzebę wyciszenia – już dziś zapraszamy do Przestrzeni Refleksji, którą przygotowujemy wspólnie z Instytucją Kultury Ars Cameralis. Naszymi gośćmi podczas rozmów będą m.in. Przemo Łukasik, architekt z Medusa Group; Piotr Mazik, taternik, historyk sztuki, autor albumu „Tatrzańska Atlantyda”; Megi Malinowska, projektantka z grupy Tabanda; Jarosław Hulbój, rzeźbiarz, projektant, kurator „Shelter/Schronienie” oraz Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Festiwal odbędzie się po raz 9. i trudno nie oprzeć się wrażeniu, że regularnie poszerza swoją aktywność, zachęca do sięgania po inspiracje, nie tylko muzycznej natury. Tauron Nowa Muzyka dojrzewa, a wraz z nią też i wierna festiwalowa publiczność. Regularnie na tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu pojawiają się wystawy, można wziąć udział w spotkaniach, wykraczających poza główny festiwalowy nurt. W tym roku również i my postanowiliśmy się włączyć w festiwalowe wydarzenia: w Katowicach zaprezentujemy wystawę Design Alive Awards 2013 oraz będziemy współtworzyć jedną z festiwalowych przestrzeni.

– Monumentalna kubatura Holu Centralnego Nowego Muzeum Śląskiego  – Panopticum – onieśmiela i skłania do kontemplacji istoty siebie, czasu i uniwersum. Stworzona w niej Przestrzeń Refleksji, to przesycona jedynie myślami niema instalacja multimedialna. To miejsce stworzone, by w przyjemnym półmroku nabrać oddechu i zaczerpnąć ciszy. Ciszy przerwanej tylko dwukrotnie, by porozmawiać. O wielkich słowach i mocnych uczuciach. O korzeniach, tożsamości, tęsknocie, miłości, strachu – zapowiada Ewa Trzcionka, redaktor naczelna „Design Alive” i współtwórczyni Przestrzeni Refleksji.

Na zaproszenie „Design Alive” w rozmowach wezmą udział osobowości z różnych stron Polski i z różnych dziedzin. Różni, a jednak podobni w swej dojrzałości i świadomości miejsca i czasu. Poszukujący odpowiedzi w przyrodzie, kulturze i sztuce. Zaplanowaliśmy dwa spotkania, w piątek i sobotę o godz. 19.30. Naszymi gośćmi będą m.in. Przemo Łukasik, architekt z Medusa Group; Piotr Mazik, taternik, historyk sztuki, autor albumu „Tatrzańska Atlantyda” (Wydawnictwo TPN); Megi Malinowska, projektantka z grupy Tabanda; Jarosław Hulbój, rzeźbiarz, projektant, kurator projektu Tatrzańskiego Parku Narodowego „Shelter/Schronienie” oraz Alicja Knast, dyrektor Muzeum Śląskiego. Tematem piątkowego spotkania brzmi „Atlantyda – utracona tożsamość”, z kolei w sobotę nasi goście będą rozmawiać o „Schronieniu – granicy strachu”.

W Strefie Refleksji będzie można zobaczyć naszą ekspozycję Design Alive Awards 2013, wystawę fotografii Moniki Stolarskiej zatytułowaną „Zblokowani” i skorzystać z Czytelni, gdzie swoje niebanalne publikacje udostępnią „Design Alive”, Ars Cameralis oraz Wydawnictwo Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Do dyspozycji gości będą również czytelnia oraz bistro. Aranżację przestrzeni przygotowuje studio bro.Kat.

Więcej: www.festiwalnowamuzyka.pl

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Warszawski sen

Warszawski sen

Warszawa | 1 kwietnia 2024

Kolejny felieton architekta Przemo Łukasika z cyklu „Bagaż podręczny”