Design Alive Awards 2012. Nagrody za kreatywne myślenie

Rok 2012 został ogłoszony początkiem ery designu. Kto jest gotowy na jej nadejście? Kto posiada wiedzę, umiejętności i talent, by kreować świat dla nowej generacji? Kto potrafi współtworzyć marki, produkty i przestrzenie przyszłości? Kto ma siłę i kompetencje, by tworzyć nowy wizerunek designu w Polsce?

Rok 2012 został ogłoszony początkiem ery designu. Kto jest gotowy na jej nadejście? Kto posiada wiedzę, umiejętności i talent, by kreować świat dla nowej generacji? Kto potrafi współtworzyć marki, produkty i przestrzenie przyszłości? Kto ma siłę i kompetencje, by tworzyć nowy wizerunek designu w Polsce?

Design Alive Awards 2012 to pierwsze w Polsce nagrody przyznawane za oryginalną i kreatywną umiejętność odpowiadania na potrzeby współczesnego człowieka. – Dziś potrzebujemy produktów i usług lepiej przemyślanych, uproszczonych, bardziej intuicyjnych, eleganckich i przyjemnych w użyciu – pisze na łamach amerykańskiego „Forbsa” Adam Swann, nowojorski strateg. Jego tekst „Witamy w świecie designu” stał się impulsem, by podjąć wyzwanie. Odszukać i nagrodzić twórców oraz promotorów: rozwiązań, produktów i usług powstałych z synergii designu, technologii, ekologii i biznesu ze świadomością zmieniającego się świata i społeczeństwa.

– Dojrzeliśmy jako społeczeństwo, by wartość designu znajdować w ludziach a nie tylko w odtwórczych produktach jak krzesełka czy lampki. W Design Alive Awards nagradzamy twórczą myśl. Wskazujemy tym samym drogę do nowego, globalnego przemysłu kreatywnego – tak o nagrodzie mówi przewodnicząca kapituły, Zuzanna Skalska, ceniona obserwatorka trendów. – Chcieliśmy, by kapitułę tworzyli ludzie kompetentni i z doświadczeniem – zapewnia Ewa Trzcionka, redaktor naczelna magazynu i portalu „Design Alive”. – Dziś z dumą możemy powiedzieć, że zaproszenie do jury przyjęły ponadprzeciętne osobowości ze świata biznesu, nauki i designu. Wierzę, że to pozwoli mądrze nadać tytuły Stratega, Kreatora i Animatora mijającego roku – dodaje.

Nominacje poznamy niebawem. Kapituła Design Alive Awards obradować będzie początkiem listopada w poznańskim centrum kreatywności i biznesu Concordia Design. Do publicznej wiadomości nazwiska laureatów zostaną podane 15 listopada w Warszawie podczas gali Design Alive Awards 2012, która odbędzie się w Warszawie.

Kapituła
Zuzanna Skalska, trendwatcher, Van Berlo, Holandia
Agnieszka Szóstek, specjalistka User Experience, Polska
Piotr Voelkel, biznesmen, Grupa Kapitałowa VOX, Polska
Oskar Zięta, projektant, wynalazca, Zieta Prozessdesign, Szwajcaria, Polska
Ake Rudolf, niezależny kurator designu, Niemcy
Ewa Trzcionka, redaktor naczelna Design Alive, Polska

Kategorie Design Alive Awards 2012
Kreator 2012 za kreatywną pracę projektową
Strateg 2012 za korzystanie z designu w zarządzaniu i budowaniu marki
Animator 2012 za promocję i rozwój designu w Polsce

Partnerzy strategiczni
Concordia Design
Mysia 3
Zieta Prozessdesign

Partnerzy
Schattdecor
Lamy
Absolut

Patroni medialni
Dzień Dobry TVN
Zwierciadło
RMF Classic
Think Thank

Więcej informacji na: www.designalive.pl/awards

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020 i głosujcie

Głosujcie!!!

Warszawa | 11 listopada 2020

Oni już wygrali! Poznajcie nominacje Design Alive Awards 2020

Design, przyjaciele i śpiew

Design i śpiew

Warszawa | 5 grudnia 2019

Wielkie świętowanie! Urodzinowa gala Design Alive Awards

Design Alive Awards 2019 Znamy zwycięzców!

Zwycięzcy!

Warszawa | 4 grudnia 2019

Design Alive Awards 2019 rozdane. Znamy laureatów

Design Alive Awards 2019. Ruszamy!

Ruszamy!

Warszawa | 12 listopada 2019

Design Alive Awards 2019. Poznajcie nominowanych