Concordia Taste z nową energią

Z początku czerwca w stolicy Wielkopolski otwarty zostały nie tylko Bałtyk i Przystań, czyli plac usytuowany pomiędzy nowym biurowcem a Concordią Design. „Nowe życie” otrzymała też restauracja Concordia Taste.

Restauracja Concordia Taste od ponad 5 lat funkcjonuje jako element centrum designu – Concordii Design. To miejsce spotkań, designu i kultury. Zmiany były od początku wpisane w charakter tego wnętrza – restauracja stawała się często galerią designu, fotografii, miejscem wernisaży czy warsztatów kulinarnych. Teraz lokal zmienia się na dobre. Concordia Taste zwiększa swoją powierzchnię, przenosi się na poziom – 1 budynku oraz otwiera na Przystań – plac pomiędzy Concordią a Bałtykiem. Nowa restauracja staje się tym samym „łącznikiem” dla Concordii, miejsca spotkań poznaniaków i Bałtyku.

Za projekt przemiany restauracji odpowiada pracownia Wierszyłłowski i Projektanci w ścisłej współpracy z właścicielką Concordii Design Ewą Voelkel-Krokowicz. – Projektując to wnętrze bardzo zależało nam by było „autentyczne” czyli osadzone w kontekście otoczenia, jak i wypracowanych skojarzeń, sposobu funkcjonowania, przyzwyczajeń. Dlatego właśnie będzie to nadal przestrzeń bardzo plastyczna, łatwo poddająca się zmianom, rearanżacjom, przyjazna dzieciom, twórcom – jak Concordia, którą już znamy. We wnętrzu można znaleźć szereg nawiązań do klimatu budynku dawnej drukarni – ceramiczne płytki, metalowe elementy instalacji, postindustrialny minimalizm charakterystyczny dla wnętrz na pozostałych piętrach budynku. A jednak to przestrzeń z nową energią – mówi Mikołaj Wierszyłłowski.

Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań. Więcej na: www.concordiadesign.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design