Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze grudniowe wydarzenia online

Nie poddajemy się! Kiedy my nie możemy przyjść do kultury, kultura przychodzi do nas. Wystawy, wykłady, targi – wszystkie te wydarzenia z powodzeniem odbywają się online zapewniając nam w tych dziwnych, trudnych czasach namiastkę normalności. Gdzie warto zajrzeć? Polecamy najciekawsze wydarzenia online.

wydarzenia online

Świąteczne Targi Wzory
1–10.12.2020
www.wzory.design

Ponad 130 projektantów zaprezentuje swoją twórczość podczas wirtualnej wystawy Wzory. Ceramika, biżuteria, kosmetyki, tekstylia, grafiki i wiele więcej – wszystko prosto z małych polskich manufaktur. Nie zabraknie również rozmów i warsztatów prowadzonych na Facebooku i Instagramie wydarzenia.

wydarzenia online

Targi Plakatu
3–13.12.2020
www.targiplakatu.pl

To już 9. edycja wydarzenia! Pod honorowym patronatem Andrzeja Pągowskiego tym razem targi przenoszą się w świat online. Oprócz możliwości zakupu i zapoznania się z dziełami polskich twórców, podczas tegorocznej edycji będzie można uczestniczyć warsztatach z Barrakuz i Patrykiem Hardziejem oraz poznać historię polskiego plakatu i porozmawiać na żywo z Andrzejem Pągowskim.

wydarzenia online

Targi Rzeczy Ładnych
5–16.12.2020
www.targirzeczyladnych.pl

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi designu w Warszawie. To wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, a nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Tym razem Targi przenoszą się w strefę wirtualną na Facebooku, Instagramie i portalu targirzeczyladnych.pl przez 12 dni prezentując wszystko to co w polskim designie najlepsze!

wydarzenia online

Creative Forum
1.12.2020
Rejestracja: link

Creative Forum to wydarzenie, które poświęcone jest promocji, rozwojowi i edukacji branży kreatywnej ze szczególnym uwzględnieniem designu, gamingu oraz mody. Konferencja online jest częścią projektu Creative Design Accelerator, w ramach którego odbywa się również wystawa online firm działających w branży kreatywnej oraz tworzona jest specjalna publikacja informacyjno-promocyjna dotycząca samej branży.

Filharmonia gra_designalive

Filharmonia Szczecińska
grudzień 2020
www.livefilharmonia.szczecin.pl

Zamknięcie budynku dla publiczności zostało przedłużone do 27 grudnia, nie oznacza to jednak, że filharmonia zwalnia. Wychodząc naprzeciw odbiorcom nadchodzące koncerty będą transmitowane online na dedykowanej platformie. Osoby, które już wcześniej zakupiły bilety mogą wymienić je na 24-godzinne kody dostępu.

Muzeum Pana Tadeusza
grudzień 2020
www.muzeumpanatadeusza.ossolineum.pl

Dzięki bezpłatnej aplikacji z wystawami Muzeum Pana Tadeusza można się zapoznać również w czasie, kiedy muzeum pozostaje nieczynne!

tr warszawa_designalive

TR Warszawa
grudzień 2020
www.online.trwarszawa.pl

Na platformie wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologie transmitowane są najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. Program dopełnia różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.

kalendarium_listopad_helmut_newton_designalive

Helmut Newton: Lubię silne kobiety
16.10.2020–28.03.2021
www.csw.torun.pl

Helmut Newton należy bez wątpienia do najbardziej kontrowersyjnych artystów XX wieku. Jego fotografie, początkowo dokumentujące modę, z czasem stały się prowokującymi dziełami sztuki. Fotografowanie modelek, nawet ubranych według najnowszych trendów, szybko jednak znudziło ambitnego, zainteresowanego ciągłym przesuwaniem granic twórcę – co wyraźnie zobaczymy na retrospektywie prac Helmuta Newtona w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Wystawa została podzielona tematycznie i składa się na nią ponad 200 zdjęć. Kilka kategorii, wśród których znajdziemy modę, nagość, humor i portrety, obrazuje wszystkie konwencje, w których tworzył Newton. Dla odwiedzających przygotowane zostały również filmy dokumentalne o artyście oraz odbędą się spotkania z przedstawicielami świata mody, fotografii i filmu. Wystawę można zwiedzać za pomocą wirtualnego spaceru.

gdynia_designalive

Cykl wykładów online „Perły”
3.12.2020
www.muzeumgdynia.pl

Gdynia to nie tylko wspaniałe realizacje międzywojennego modernizmu, czy wyrastające w ostatnich latach nowoczesne inwestycje. W ich cieniu stoją, wciąż niedocenione, projekty okresu powojennego i PRLu. Choć we wspomnianym okresie priorytetem było niewątpliwie wielkie budownictwo mieszkaniowe, miasto doczekało się również doskonałych budynków użyteczności publicznej. Podczas wykładu przyjrzymy się architekturze Dworca Podmiejskiego SKM, Domu Rzemiosła, budynku YMCA, Akwarium Gdyńskiego, Teatru Muzycznego czy Dworca Pasażerskiego Żeglugi Gdańskiej. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: