Z zamiłowania do piękna surowego betonu

Firma Tasomix to jeden z największych producentów pasz w Polsce. Bardzo intensywny rozwój przedsiębiorstwa spowodował konieczność powstania nowej siedziby firmy. Tak zrodził się pomysł o budowie nowego biurowca, spełniającego wszystkie wymagania stawiane nowo projektowanym budynkom biurowym w Europie.

Inwestorowi zależało, żeby architektura obiektu była maksymalnie prosta i minimalistyczna, a jego wnętrza – funkcjonalne, o jak najwyższym standardzie wykończenia i dużej dbałości o detale architektoniczne oraz materiały wykończeniowe. Podczas całego procesu projektowego, zarówno klient, jak i architekt kierowali się zasadą, która przyświecała prekursorom modernizmu – „mniej znaczy więcej” (Mies van der Rohe).

– Wybór wyposażenia budynku biurowego był prosty: podstawowym kryterium była jakość produktu, jego funkcjonalność i ergonomia oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe, takie jak np. biurka z regulowaną wysokością, dające możliwość pracy w pozycji siedzącej i stojącej – powiedziała Agnieszka Kałmucka-Wojtecka, autorka projektu wnętrz z pracowni architektonicznej Moderno.

Kolorystyka całego obiektu wynika wprost z zamiłowania architektów i inwestora do piękna surowego betonu. Kolory wewnątrz budynku są stonowane. Dominują barwy materiałów, z których budynek został wybudowany, takie jak szare żelbetowe ściany i stropy oraz nieotynkowane ściany z bloczków betonowych. Na tym surowym tle dobrze prezentują się białe blaty biurek, stołów i szaf. Jedynymi kolorowymi akcentami jest niebieska tapicerka siedzisk kontenerów i limonkowo-żółte siedziska-piłki Boullee oraz naturalna zieleń w donicach.

Biuro podzielone jest na kilka stref: pierwsza z nich to duża salą konferencyjno–szkoleniowa, znajdująca się na kondygnacji podziemnej. Wykorzystano tam składane i mobilne stoły Foldex. Dzięki płozom z kółkami możliwa jest łatwa zmiana układu stołów, a tym samym zmiana aranżacji pomieszczenia. Na tej samej kondygnacji znajduje się też kantyna, gdzie pracownicy w komfortowych warunkach mogą spożywać posiłki.

Dwie naziemne kondygnacje to strefy pracy biurowej. Specyfika pracy firmy determinowała układ pomieszczeń na poszczególnych piętrach.Główną przestrzenią budynku jest strefa holu, która otwarta jest przez dwie kondygnacje parteru i piętra. Znajduje się tam strefa recepcyjna i przestrzeń dla osób oczekujących na spotkania.

– Współpraca podczas realizacji biur dla firmy Tasomix przebiegała bardzo profesjonalnie. Zarówno klient, jak i architekt prowadzący ten projekt z pełną świadomością zadbali o każdy detal, dzięki czemu powstało funkcjonalne i bardzo spójne w wyrazie środowisko pracy, wpisujące się w nowoczesne trendy przestrzeni biurowej – podsumowuje Beata Henschel, Key Account Manager, prowadząca projekt ze strony Kinnarps.

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:
• Stanowiska pracy – biurka regulowane elektrycznie z serii[P] sit-stand (Kinnarps), szafy Space (Kinnarps), kontenery z poduszką seria E (Kinnarps), fotele obrotowe Plus (Kinnarps), ścianki nabiurkowe tapicerowane (Gotessons), krzesła gościnne Monroe (Kinnarps)
• Sale konferencyjne – stoły Nexus (Kinnarps), stoły Madison (Johanson), krzesła Monroe (Kinnarps)
• Budynek biurowy – krzesła Aeon (Skandiform)
Jadalnia i aneksy kuchenne – stoły Oberon (Kinnarps), krzesła Pompidoo (Skandiform)), sofy Wilson (Kinnarps)
• Sala szkoleniowa – stoły składane Deploy (Boss Design), krzesła seria 5000 na kółkach (Kinnarps)
• Sala do pracy kreatywnej – stół Ava (Materia), hokery Plint (Materia)
• Recepcja – fotele gościnne Kruze (Boss Design), stolik gościnny Kruze (Boss Design)

Więcej na: www.kinnarps.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: