Bukiety piękna [zdjęcia]

Poznań | IWONA GACH

28 stycznia 2015 | Ludzie | Rzeczy | Sztuka |

Nie używają piór, brokatu w sprayu, celofanu, kokardek i innych wynalazków uwielbianych przez wielu florystów. Stworzone przez nich bukiety to kwintesencja naturalnego piękna kwiatów i roślin. Dzieła Łukasza Marcinkowskiego i Radka Berenta można zamówić w nietypowej kwiaciarni Kwiaty & Miut w Poznaniu.

Cenią prostotę i namawiają do otaczania się pięknem. Smak, forma, kompozycja – wyróżnia ich przyprawione artystyczną wizją projekty bukietów. Krągłe piwonie, barwne dalie, czarnookie anemony, uzupełnione gałązką krzewu, delikatną zielenią traw układają się w bezpretensjonalne arcydzieła sztuki kwiaciarskiej. Tak też z resztą mówią o sobie twórcy Kwiaty & Miut: – Jesteśmy tylko zwykłymi kwiaciarzami.

Jednak, ten duet, nie jest przypadkowy. Łukasz zajmuje się florystyką od 15 lat, jako pierwszy kierunek studiów wybrał ogrodnictwo, a jako kolejny projektowanie mebli na ASP. Z kolei Radek jest fotografem i grafikiem. Oprócz prowadzenia poznańskiej kwiaciarni angażują się także w różnorodne artystyczne projekty: organizują warsztaty z układania wianków adwentowych (ostatnio na warszawskich Przetworach), projektują nowe wzory zastawy stołowej wspólnie z Manufakturą Bolesławiec, dbają o oprawę restauracji w poznańskiej Concordia Design, a ostatnio aranżują także scenografie bajecznych ślubów.

Więcej na: www.kwiatyimiut.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Słodowa. Gastronomiczna twarz Concordii Design

Słodowa

Wrocław | 21 września 2020

Gastronomiczna twarz Concordii Design