Blat Calcite Beige – naturalna inspiracja, modna kolorystyka

warszawa | TEKST PROMOCYJNY

15 listopada 2014 | Design | Pfleiderer | Rzeczy |

Beż to jeden z najpopularniejszych kolorów we wnętrzach. Jasny, spokojny, dobrze łączący się z wieloma innymi barwami, jest chętnie stosowany przez projektantów wnętrz, a także lubiany przez ich klientów. Blat Calcite Beige firmy Pfleiderer to kolejny beżowy hit na rynku.

Połączenie naturalnej inspiracji i modnej, stonowanej kolorystyki to przepis firmy Pfleiderer na intrygującą nowość – blat Calcite Beige. Choć czerpanie pomysłów ze świata przyrody przy tworzeniu wzorów blatów to rzecz powszechna, tym razem pojawił się ciekawy element zaskoczenia. Kalcyt to inna nazwa węglanu wapna. Nieregularne kryształy tego minerału sprawiają, że jest dość kruchy i nie nadaje się w swojej naturalnej postaci do wykonywania blatów. Jednak jego uroda sprawia, że z pewnością może służyć jako punkt wyjścia do stworzenia przyciągającego uwagę dekoru, który łączy urok krystalicznej struktury z przyjazną, ciepłą tonacją kolorystyczną.

Calcite Beige dzięki swojej kolorystyce i dynamicznemu, nieregularnemu wzorowi sprawdzi się znakomicie zarówno w nowoczesnych, jak i w rustykalnych kuchniach. Znakomicie wygląda w połączeniu z białymi korpusami mebli – tych minimalistach i tych stylowych. Wizualnie ociepli wnętrze, w którym jest wiele sprzętów z frontami ze stali inox. Świetnie współgra także z odcieniami jasnej szarości, wanilii czy bardzo jasnego drewna.

Blat Calcite Beige detal, fot. Pfleiderer

Chelsea Townhouse, New York

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Kuchnia w stylu glamour

Kuchnia w stylu glamour

Warszawa | 10 maja 2021

Marzysz o funkcjonalnej, eleganckiej kuchni, której aranżacja zachwyca bogactwem

Dom polski na Arenie Design

Dom polski

Poznań | 10 lutego 2015

To już 14. odsłona Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P).