Barlinek i Design Alive prezentują „Kreacje z natury 2”

Do 30 czerwca br. można zgłaszać wstępne koncepcje w drugiej edycji konkursu „Kreacje z natury”, którego organizatorem jest polska marka Barlinek, czołowy światowy producent drewnianych podłóg, w partnerstwie z magazynem „Design Alive”.  Wzorem ubiegłego roku, półfinaliści konkursu wezmą udział w intensywnych warsztatach w zakładach Barlinka, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz prezentacja podczas tegorocznego Łódź Design Festival.

„Kreacje z natury” – 2 edycja konkursu

Konkurs jest jednym z elementów „Kreacji z natury” – projektu specjalnego realizowanego przez nasz magazyn oraz markę Barlinek i Barlinek Institute of Design. W ubiegłym roku jego punktem kulminacyjnym była instalacja zaprojektowana przez architekta Przemo Łukasika stanowiąca jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń artystycznych łódzkiego festiwalu. Łukasik zaprezentował tam osobistą interpretację „Kreacji z natury” zachwycając wymagającą festiwalową publiczność unoszącym się w powietrzu zapachem świeżego drewna oraz przestrzenią zachęcającą do wyciszenia i kontaktu z naturą.

Również konkurs na projekt deski barlineckiej pobudził środowisko projektantów i architektów do poszukiwań własnych interpretacji naturalnego drewna. Jak powiedział architekt, który jest jednocześnie po raz kolejny przewodniczącym konkursowego jury: – Barlinek jest jedną z firm, które pracując nad produktem zdecydowały się zapytać o zdanie młodych projektantów. Producent, który już dzisiaj myśli o tym, jak rynek może wyglądać w przyszłości, zwrócił się do osób, którzy tę przyszłą rzeczywistość kreują.

Potwierdza to, także Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu Barlinek S.A. oraz pomysłodawczyni konkursu. – Klienci poszukują ambitnych rozwiązań. Aby im je dostarczać mocno otwieramy się na współpracę z projektantami i architektami. Konkurs „Kreacje z natury” był pierwszym krokiem, natomiast już dziś planujemy kolejne, dzięki którym zdolni i kreatywni designerzy będą mogli mieć swój wkład w tworzenie naszego produktu – deklarowała na Łódź Design Festivalu.

Dziś uczestnicy ubiegłorocznej edycji potwierdzają zgodnie, że najbardziej ekscytującym elementem konkursu były warsztaty rzemieślnicze w fabryce Barlinka, ponieważ dawały możliwość obcowania z surowcem, poznania procesu technologicznego oraz wyjątkowych ludzi, którzy tworzą produkt. Iwona Gach, dyrektor marketingu „Design Alive”, a jednocześnie współtwórczyni koncepcji „Kreacji z natury” mówi: – Najbardziej fascynuje mnie wielowymiarowość tego projektu – mamy solidne warsztaty, możliwość autentycznego doświadczania i przekazania pasji do produktu, nagrody i uznanie dla kreatywnych twórców, wymianę doświadczeń z najlepszymi. Realizujemy też ambitne przedsięwzięcia z pogranicza designu i sztuki, takie jak ubiegłoroczna instalacja Przemo Łukasika. Lubimy wykraczać poza schemat z partnerami takimi jak Barlinek.

Motyw przewodni

Zadaniem konkursowym drugiej edycji konkursu jest stworzenie nowego wzoru deski barlineckiej. Wstępne koncepcje należy zgłaszać do 30 czerwca br. poprzez stronę konkursową www.kreacjeznatury.pl. Osoby zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu wezmą znów udział w warsztatach rzemieślniczych w zakładach Barlinka w sierpniu. Na złożenie końcowych projektów organizator czekał będzie do końca września. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festivalu.

W konkursie przewidziano nagrody:
I miejsce: 10 000 zł oraz możliwość wdrożenia wzoru do produkcji
II miejsce: 5 000 zł
III miejsce: 2 000 zł

Organizator: Barlinek Institute of Design
Partnerzy: Barlinek, „Design Alive”

Więcej na: www.kreacjeznatury.plwww.barlinek.com.pl

kreacje2_designalive2Przemo Łukasik prezentuje koncepcję instalacji.

kreacje2_designalive4Finaliści pierwszej edycji konkursu wraz z jury podczas wręczania nagród na Łódź Design Festival.

DSC06772Uczestnicy warsztatów pierwszej edycji „Kreacji z natury” wraz z jury.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Warszawski sen

Warszawski sen

Warszawa | 1 kwietnia 2024

Kolejny felieton architekta Przemo Łukasika z cyklu „Bagaż podręczny”