Baker Street Boys. Londyńska marka z polskim rodowodem

Bawią się geometrią, kontrastami i naturalnymi materiałami. Polscy twórcy, Arkadiusz Glanowski i Tomasz Danielec, sięgając po rzeźbiarski minimalizm, tworzą w Londynie meble z myślą o osobach poszukujących sztuki użytkowej. Wszystko to w duchu poszukiwania domowego spokoju w dobie informacyjnego przesytu.

To właśnie wspólna pasja oraz chęć do działania, połączone z wcześniejszymi doświadczeniami projektowymi zaowocowały powstaniem marki Baker Street Boys, nazwanej na cześć ulicy, przy której powstawały pierwsze pomysły. Rolę głównego projektanta objął Tomasz, który w czasie swojej 20-letniej kariery architekta zyskał niezbędne do tego doświadczenie, pracując przy realizacji licznych projektów m.in. wielokrotnie nagradzanego Gimnazjum w Białołęce czy też The Park House znajdującego się przy Oxford Street. Stworzone przez niego meble i przedmioty użytkowe Arek, jako promotor i koordynator sztuki wprowadza następnie w świat designu.

Baker Street Boys

 

Na wyjątkowość ich prac składają się przede wszystkim prostota i funkcjonalność form wzbogaconych o walory rzeźbiarskie. Tomasz w swoich projektach skupia się na grze geometrią i kontrastami, wykorzystując naturalne, często niedoceniane materiały. Choć główna siedziba marki znajduje się w Londynie, zdecydowana większość produkcji odbywa się w Polsce przy wsparciu lokalnych rzemieślników.

Premiera ich pierwszej kolekcji, The Line, odbyła się 15 października 2015 roku i od razu zyskała oddanych fanów. Od tamtego czasu duet założycieli marki miał już okazję zaprezentować swoją twórczość w Harvey Nichols, Blue Bird Shop; czy też jako pierwsza Polska marka meblowa w Liberty of London. 2021 okazał się natomiast rokiem powrotu do korzeni za sprawą włączenia oferty marki do asortymentu HE Concept Store już od 22 października tego roku.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Małe przyjemności

Małe przyjemności

Londyn | 13 grudnia 2022

Zabawna metamorfoza mieszkania w wiktoriańskim domu to apoteoza przyjemności

Idealne dopasowanie

Idealne dopasowanie

Londyn | 18 sierpnia 2022

Zaglądamy do Buckle Street Studios od pracowni Grzywiński+Pons

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie