Mały Nowy York w Warszawie

Każdy, kto choć raz odwiedził Warszawę, z pewnością zapamiętał, jak ogromne wrażenie robi Pałac Kultury i Nauki otoczony majestatycznymi wieżowcami przywodzącymi na myśl amerykańskie drapacze chmur. Nietrudno zgadnąć, że za ich lśniącymi taflami znajdują się równie imponujące wnętrza. Aranżację jednego z nich miała okazję przygotować Sylwia Chwat z polsko-szwajcarskiej pracowni TGH Studio.

Nie dziwi fakt, że uwagę pary klientów architektki przykuł penthouse na najwyższym piętrze strzelistego budynku. Zielony dach, na który prowadzą schody z salonu, przypomina domownikom, że nawet w ruchliwym mieście jest miejsce na naturę. Widok na bezkresną panoramę miasta, jaka się z niego rozciąga, budzi zaś nieustający zachwyt, niezależnie od pory dnia i nocy.

Na 150 m kw. mieszkania uzupełnionych 50-metrowym tarasem, projektantka postanowiła odzwierciedlić sportowy styl życia młodego biznesmena i jego narzeczonej. Akcenty, nawiązujące do ich zainteresowań pozwoliły dodać swobodnego wigoru eleganckiej, ponadczasowej aranżacji, jaką im zaproponowała.

Samo mieszkanie podzielone jest na dwie części. W pierwszej gwiazdą jest przede wszystkim przestronny salon połączony z kuchnią, na drugą składa się natomiast sypialnia, garderoba oraz obłożona marmurem łazienka.

Mimo nowoczesnej aranżacji przestrzeń zachowuje poczucie przytulności i intymności. W dużej mierze jest to zasługa przemyślanego połączenie szarego drewna ze stalą nierdzewną. Do wspomnianych akcentów, dzięki którym mieszkanie nabiera życia, należy m.in. twórczość Andrzeja Franaszka i Tymsky Art.

Wśród umeblowania nie sposób nie wspomnieć natomiast o sofie Arketipo oraz żyrandolu autorstwa holenderskiej marki Quasar, wytyczających centrum strefy dziennej. Klienci pytani o wskazanie ich ulubionego aspektu domu wskazują natomiast na duże, przeszklone okna. To właśnie naturalne światło które się przez nie przebija, tworzy swoją własną niepowtarzalną sztukę.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Vintage z humorem

Vintage z humorem

Warszawa | 8 maja 2024

Odwiedzamy kamienicę na warszawskim Nowym Świecie projektu Ryzy Studio

Z muralem i dębem

Z muralem i dębem

Warszawa | 24 stycznia 2024

To dom z lat 60. Architektka Anna Dębska zmieniła go nie do poznania!